سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
صفحه اصلی|ایران و جهان|اخبار شهرستان|اقتصادی|فرهنگی|اجتماعی|سیاسی|گالری تصاویر|ورزشی|یادداشت|مقاله|پزشکی|حوادث
اخبار > آنتن دهی ضعیف تلفن همراه و حرکت لاک پشتی اینترنت در چالدران/ اینجا محرومیت به توان ۲!


آنتن دهی ضعیف تلفن همراه و حرکت لاک پشتی اینترنت در چالدران/ اینجا محرومیت به توان ۲!

مسئولان پاسخ گو باشند؛

آنتن دهی ضعیف تلفن همراه و حرکت لاک پشتی اینترنت در چالدران/ اینجا محرومیت به توان ۲!

محرومیت های چالدران در یک یا چند بند خلاصه نمی شود زیرا هر طرف که بنگری، پرونده ناتمام از خدمات را می توان مشاهده کرد.

    

به گزارش نوای چالدران ،محرومیت های چالدران در یک یا چند بند خلاصه نمی شود زیرا هر طرف که بنگری، پرونده ناتمام از خدمات را می توان مشاهده کرد.

تلفن و اینترنت از نیازهای اساسی زندگی مردم است می توان گفت در حال حاضر بسیاری از خدمات اجتماعی، اقتصادی ، آموزشی و غیره از طریق شبکه مخابراتی و زیرساخت های مربوط به آن فراهم می شود.

قرن جدید قرن ارتباطات و تکنولوژی است و اینترنت نقش تاثیرگذاری در زندگی مردم ایفا می کند، گرایش مردم به استفاده از اینترنت و احساس نیاز به این فناوری رو به افزایش است.

در سال های اخیر تلاش های بسیاری در سطح کشور در زمینه توسعه شبکه‌های مخابراتی صورت گرفته است و چندین اپراتور بزرگ تلفن همراه نیز در کشور مشغول به فعالیت هستند که دامنه گسترش آنها از کلان‌شهرها تا روستاهای دورافتاده کشیده شده است.

رقابت اپراتورهای فعال در این زمینه باعث شده است تا شاهد ارائه امکاناتی بسیار خوبی و آنتن دهی مطلوب در اکثر نقاط کشور باشیم ولی هنوز هم نقاطی هستند که در این زمینه مشکلاتی دارند.

در قرن جدید که قرن تکنولوژی و ارتباطات است مشکل آنتن دهی موبایل و عدم دسترسی به اینترنت یک مشکل اساسی است و متاسفانه در اصلاندوز نیز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد.

*محرومیت های ارتباطی همچنان تیتر اخبار نوای چالدران

چالدران در زمینه زیر ساخت های مخابرات، دسترسی به اینترنت، عدم آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها و راه های مواصلاتی و برخی مسائل دیگر در این زمینه دچار مشکلاتی است که نیازمند توجهات بیشتر مسئولان است.

نوای چالدران  به سراغ چند نفر از رانندگان رفته و از این مشکل جویا شد.

یکی از رانندگان از مشکل آنتن دهی شبکه همراه اول و ایرانسل  در مسیر های یاد شده گلایه مند بود و خواستار اطلاع رسانی و رفع این مشکل عمومی شد.

حاج حسین گفت: در مسیر خوی به چالدران و بعضی روستاهای چالدران پوشش آنتن دهی  ضعیف و بعضی جا صفر بوده و هم چنین در مسیر شوط به طرف چالدران و چایپاره به طرف چالدران نیز این مشکل وجود دارد.

وی اظهار کرد: اگر خدای ناکرده برای راننده یا شخصی اتفاقی بیفتد امکان ارتباط با اورژانس یا نزدیکان امکان پذیر نیست و شبکه همراه اول و ایرانسل با توجه به تبلیغات وسیع در وجود امکانات و با پیشرفت تکنولوژی در بخش مخابرات، نتوانسته است نارضایتی های مذکور را رفع کند.

اقای صادقی دیگر شهروند چالدرانی با اشاره به اینکه محرومیت های منطقه با سرعت لاک پشتی رفع می شود، افزود: هنوز مکان هایی کور در استان از جمله چالدران وجود دارد و علی رغم بعد مسافت با شهر و نیاز مبرم به این امکانات، متاسفانه کار جدی صورت نگرفته است.

وی تاکید کرد: از مسئولان منطقه و شهرستان می خواهیم که این موضوع را پیگیری کرده و نسبت به رفع این مشکل مهم اقدامات لازم را انجام دهند.

شایان ذکر است برای رفع مشکل شبکه همراه اول چند سال پیش شرکت همراه اول دکلی های را در داخل شهر نصب کرد ولی هنوز مشکل عدم پوشش این شبکه و اینترنت در منطقه وجود دارد.       

گفتنی است، طی گفتگو با شهروندان، به نکاتی مهم دست یافتیم که می توان مشکلات مربوطه با به شرح ذیل بازگو کرد:

عدم آنتن دهی و پوشش شبکه

وجود آنتن و عدم امکان برقراری تماس

قطع تماس حین مکالمه

عدم امکان ارسال و دریافت پیامک

یکطرفه بودن تماس

پیغام های مکرر اشغال شبکه

عدم امکان تماس از سیم کارت های تلفن همراه با خطوط تلفن ثابت

عدم امکان تماس از خطوط تلفن ثابت با سیم کارت تلفن همراه

اکوی صدا (برگشت یا پژوام صدا) در ارتباط با تلفن ثابت

*حرکت لاک پشتی اینترنت و عدم توجه کافی به رفع مشکل

با وجود اینکه مسئولان مخابرات شهرستان و استان چندین بار به منطقه سفر کرده و موضوع کم بودن سرعت اینترنت مطرح شده است ولی هر سال سرعت اینترنت بجای اینکه افزایش یابد کاهش یافته است با توجه به اینکه خود شهر چالدران تعداد زیادی مشترک همراه اول و ایرانسل  دارد و نیز به طور معمول هر خانواده به تعداد اعضای خود خط همراه اول یا ایرانسل را دارا هستند.

کم بودن سرعت اینترنت به ضرر مردم بوده و به نفع اداره مخابرات؛ چرا که برای دانلود اخبار و موضوعات بعضی از مواقع که اصلا سایت مربوطه بعلت کم بودن سرعت اینترنت باز نمی شود و برخی وقت ها هم ساعت ها طول می کشد تا سایتی مطلبی را باز کند.

امروزه بیشتر کارها از جمله پرداخت بیمه ها، ثبت نام در مدارس و ارگان ها و شرکت ها، مسابقات فرهنگی و هزاران راه ارتباطی از طریق الکترونیکی انجام می شود و این موضوع برای مردم مشکل ساز شده است.

آیا دور بودن یک شهر یا از مرکز استان می تواند علت این موضوع باشد، پس عدالت کجاست؟

ما همیشه در همایش ها و سخنرانی ها می شنویم که باید به مناطق محروم کمک کرد و محرومیت را از بین برد ولی متاسفانه گاهی شعارها پررنگ تر از عمل می شود.

با توجه به اینکه تمام امکانات مخابرات به صورت امواج ارائه می شود و هزینه انچنانی هم در بر ندارد، چرا که هزینه را خود مردم پرداخت می کنند پس چرا چالدران بعد از چند سال باید از این موضوع رنج ببرد.

از مسئولان مربوطه می خواهیم این موضوع را بررسی کرده و در رفع آن اقدام کنند.  

 


1395/05/13     ١٠:٣٢     ٢٦٠٩٥٩      نسخه چاپي       ارسال به دوست 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/05/20 12:16
0
5
با سلام دوستان عزیز و مسولین مخابرات دوستان بنده تو تبریز از پارس انلاین 65گیگ با سرعت20مگ سالانه 65000تومان پرداخت میکنند و همچنین با اپلیکیشین سرعت سنج 4gتبریز رو محاسبه کردم نزدیک 23مگ بود حال من از مسولین این سوال رو دارم که بنده به سرعت 1مگ با حجم دانلود 6گیگ ماهانه 30000تومان پرداخت میکنم خب ایا این است عدالت علی (ع) همشهریان عزیز خوتان قضاوت کنید؟؟؟؟؟!!!
کاربر مهمان
1395/05/16 16:3
0
4
فرماندار محترم شهرستان اعلام فرمودند که تری جی راه اندازی شده پس کو ماکه مشاهده نکردیم
کاربر مهمان
1395/05/16 10:53
0
2
با اينهمه درآمد مخابراتي و انحصاري و گران فروشي پهناي باند و نت و عدم ارايه خدمات مطلوب شهروندان شايد يك استعمار نوين در حال شكل گرفتن هست كه اداره مخابرات پرچمدار آنست با وعده كاهش قيمت نت شاهد گران تر شدن ان هستيم و منطقه اي چون منطقه ما در صدر عقب ماندگي عصر ارتباطي هست و كسي جوابگو نيست و حتي مسئولين امر گاهي فراموش مي كنند كه حتي اينرنت چيست نوا جان تشكر از حسن نيت شما بزرگوار كه آينه مطالبات به حق مردم هستيد
کاربر مهمان
1395/05/15 11:39
0
4
با سلام فكر مي كنم ما در روستايي در كشور كره شمالي زندگي مي كنيم و صحبت از محروميت و عقب ماندگي تاريخي است اين شهر فراموش شده و خارج از برنامه مسئولان به سرعت راه قهقراي خويش را مي پيمايد و شايد حتي جزو كره زمين هم نباشد نواي عزيز ما بدبخت ترين مردم روي زمين هستيمن ونبايد انتظار گشايش امر و رفع محروميت باشيم
کاربر مهمان
1395/05/14 21:33
0
1
دروغ بس است مردم خسته شدند 3Gکو تا کی بی ............ .
کاربر مهمان
1395/05/14 21:25
0
0
از عید اعلام کردن تری جی ایرانسل میاد ولی هنوز خبری نیس!!!
کاربر مهمان
1395/05/14 8:18
7
1
سیاه بازی نکن نوا جان
کاربر مهمان
1395/05/13 12:30
0
9
با سلام . نوا جان به درستي رسام كرديد اين منطقه با وجود قدمت تاريخي و مرز نشيني هميشه مورد كم لطفي مسئولين امر بوده تمام روستاهاي اروميه تحت پوشش نسل چهار هستند اما متاسفانه اينجا هنوز انقلاب ارتباطي نيامده و در عصر حجر مخابراتي هستيم جاي تاسفه كه ايرانسل و همراه اول هيچ اقدامي براي نوسازي شبكه خود نمي كنند و كلا با مردم شهيدپرور اين منطقه در قهر ابدي هستند اينترنت هم جاي خود و هيچ كس جوابگو نيست
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج