سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
صفحه اصلی|ایران و جهان|اخبار شهرستان|اقتصادی|فرهنگی|اجتماعی|سیاسی|گالری تصاویر|ورزشی|یادداشت|مقاله|پزشکی|حوادث
اخبار > چرا منطقه آزاد برای شهرهای همجوار حق و برای چالدران ناحق محسوب می‌شود؟


چرا منطقه آزاد برای شهرهای همجوار حق و برای چالدران ناحق محسوب می‌شود؟

چرا منطقه آزاد برای شهرهای همجوار حق و برای چالدران ناحق محسوب می‌شود؟

جنایت تاریخی در حق مردم چالدران، نه یک حق ، بلکه تکلیف شرعی است تا در آینده اقدامات و جنایت‌هایی از این دست اتفاق نیفتد.

    

   به گزارش نوای چالدران،

   در ابتدای نوشته به مصداق آیه شریفه « لا یحبّ الله الجهربالسّؤ من القول الّا من ظلم» می‌توان گفت، نگارش مطلب در مورد یک جنایت تاریخی در حق مردم چالدران، نه یک حق ، بلکه تکلیف شرعی است تا در آینده اقدامات و جنایت‌هایی از این دست اتفاق نیفتد. هرچند سعی بسیار شده است تا نوشته هرگز اسیر احساسات نگارنده نشود، اما اگر چیدمان واژگان یا چندگانگی برخی ترکیبات افرادی را به ناحق، برنجاند ، ضمن پوزش و معذرت‌خواهی، امید است به مصداق آیه شریفه مذکور تندی کلام نگارنده، هم‌چون شهروندی مظلوم که مورد جفای نابخشودنی تاریخی و آشکار قرار گرفته‌، نادیده گرفته شود. تمام سعی نگارنده معطوف بر این بوده است که خواسته یا ناخواسته به شخصیت حقیقی همشهریان ومسئولین گرامی اسائه ادبی صورت نگیرد.

   در این نوشته سعی شده است  بدون حب و بغض  و به دور از منافع شخصی که می‌تواند درمورد هر شهروندی صادق باشد، پروسه منطقه آزاد تجاری ماکو و حذف یا الحاق چالدران به آن ، حسب سیر طبیعی اقدامات قانونی، واکاوی گردد و کسانی که انگشت اتهام در افکار عمومی به‌سوی ایشان نشانه  گرفته شده، بر حسب همان سیر طبیعی معرفی گردیده  و مورد سؤال قرار گیرند . با طرح مسئله در فضای مجازی،این امکان فراهم شود که شهروندان در این مورد اظهار نظر نمایند، از افرادی که نزد افکارعمومی به حق یا ناحق به عنوان مسبب یا مقصر این جریان معرفی شده‌اند، سؤال شود و آنان نیز اگربتوانند پاسخ داده و در تنویر افکار عمومی گامی بردارند زیرا آنچه اتفاق افتاده، موجب نارضایتی و خسران عموم مردم چالدران و در حقیقت خیانت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان‌های امام راحل ومقام معظم رهبری(مدّظلّه العالی ) و خون شهیدان است. ، به این امید که بررسی این واقعه چراغی  باشد تا در آینده تصمیمات سنجیده‌تر و مناسب‌تری‌ در راستای اعتلای منطقه اتخاذ گردد .

      امید آن است که افراد صاحب‌نظر با نام و مشخصات حقیقی به سؤالات جواب دهند و مدیریت محترم سایت نیز از درج مطالبی که بدون هویت یا با هویت جعلی نگاشته شده، پرهیز نمایند.

   کلیدواژۀ «منطقه آزاد تجاری ماکو» نخستین بار قبل از سفر جناب آقای خاتمی ریاست محترم جمهور وقت به ماکو در فضای جامعه طرح گردیده بود و آقای خاتمی در جریان سخنرانی خودشان در ماکو  قول شفاهی ایجاد این منطقه را به مردم هدیه دادند.

   منطقه آزاد تجاری ماکو در دوران ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد  مراحل اداری ومطالعاتی خود را سپری نمود و تمامی امور مربوط به تعیین محدوده و حذف چالدران ازاین منطقه (با وجود تمامی پتانسیل‌ها و شایستگی‌ها و حتی مظلومیت‌های آن)  پس از سفر آقای احمدی‌نژاد اتفاق افتاد.

   دلیل حذف چالدران از منطقۀ آزاد تجاری ماکو را باید در جریان سفر رییس دولت نهم و دهم و سخنرانی نمایندۀ وقت مردم در مجلس شورای اسلامی (آقای سلیمان جعفرزاده) در شهرستان چالدران جست‌وجوکرد. در جریان سخنرانی ایشان، برخی از اهالی شهرستان که از عملکرد ایشان ناراضی بودند و یا به دلیل ناکامی کاندیدای چالدران ( آقای غلامرضا جلیل‌زاده)  در راه‌یابی به مجلس، دلگیر بودند، شروع به شعار دادن نموده و نظم سخنرانی نماینده را در حضور رییس جمهور وقت برهم زدند و فرمانداری وقت ( آقای محرم رضایی) را تشویق نمودند در حالی‌که عمر مدیریت ایشان درمقام فرمانداری چالدران، از شش‌ماه فراتر نرفته بود.

  از عزیزان محترمی که نظم این جلسه را برهم زدند و همچنین مردم را به هیاهو و اهانت به نمایندۀ وقت مردم تشویق نمودند، این سؤال قابل طرح است ‌که:

  الف) چرا برخی همشهریان عزیز حرمت میهمان و سخن‌گو در فرهنگ مردم چالدران را زیرپا گذاشتند؟ شاید هنوز هم عده‌ای درخاطر داشته باشند که  درسال 1373 معلم یکی از روستاهای چالدران درحین اسکی‌ در کوه (چانقلی) دچار ریزش بهمن گردید. مردم شهر و روستاهای همجوار ازمرد و زن در آن سرمای جانسوز زمستان چالدران، یک هفته به جستجوی پیکر معلم پرداختند.آیا آن اهالی ازچالدران کوچ کرده‌اند یا آن روحیه از دل مردم چالدران( البته برخی از اهالی) کوچیده است که حرمت ریش سفید و نمایندۀ مجلس و فرمانداری وهرمقام و کسی را پاس نمی‌دارند و اهانت یا پررویی و سخن گفتن با صدای بلند با مسئولان را نشانه شجاعت  می‌دانند؟ متأسفانه چنین رفتارهایی در سالیان اخیر درشهرستان رو به فزونی گذاشته و بارها مسئولین انتخابی یا انتصابی شهرستان با رفتارهای دور از ادب برخی شهروندان مواجه شده‌اند که انشاالله با تأکید ریش‌سفیدان و صاحب‌نظران این‌گونه رفتارها کاهش یابد.

   ب) آقایانی که جلسه سخنرانی مذکور را برهم زده و به تشویق فرماندار وقت پرداختند،  در قبال  عملکرد تأسف‌بار ایشان و دیگر فرماندار دولت نهم و دهم جوابی دارند؟

ج) با توجه به موارد زیر، آیا عملکرد چنین فرماندار و مقام مسئولی شایستۀ تشویق و تحسین است یا نقد و بررسی؟

1-از جمله طرح‌های پرهزینه‌ای که در دورۀ فرمانداری آقای رضایی کلید خورد، آسفالت جادۀ دشتک-چالدران بود که در حدود16میلیارد تومان از هزینه‌های شهرستان را به خود اختصاص داد.فقط کافی بود که با اندکی تأخیر و رایزنی و هماهنگی، این پروژه در محدوده  طرح‌های ملی قرار می‌گرفت و اعتبارات شهرستانی صرف آبادانی و توسعۀ بخش دشتک می‌گردید.

اگر تنها 10میلیارد تومان ازاین هزینه مستقیما به ایجاد واحدهای تولیدی دردشتک و خدمت به مردم رنجدیده و شریف آن منطقه اختصاص می‌یافت، چهره‌اش تغییر نمی‌یافت؟ تخلیۀ ناگهانی و تکان‌دهنده روستاهای دشتک که موجب آوارگی گروهی از شریف‌ترین و زحمت‌کش‌ترین اقشار جامعه در شهرهای دیگر گردیده است، حاصل این بی‌تدبیری‌ها و ولخرجی‌های منحصربفرد آن زمان نیست؟ ( شایان ذکر آن‌که هزینه احداث استخر چالدران در آن دوره یک میلیارد تومان بود. یعنی16پروژه در قوارۀ استخر چالدران، صرف جاده‌ای شد که با اندکی تلاش به راحتی در طرح‌های ملی قرار می گرفت . البته باور داریم که آقایان روزهای شرکت در انتخابات مجلس را پیش‌بینی نمی‌کردند و هرگز قصد نداشتند  تا از بیت‌المال برای تبلیغ خوداستفاده کنند.)

  2-پل روگذر در ابتدای جادۀ خوی- چالدران و بخش فیرورق با هزینه عمرانی شهرستان چالدران احداث گردیده است. آیا فرمانداری ویژه خوی  مستحق احسان و نیکوکاری فرمانداری چالدران بود ؟ آیا تزریق بودجه‌ای که قرار بود صرف آبادانی چالدران شود در عمران شهرستان خوی، درخور حمایت و تشویق بود؟

3- اگر پروژه‌ای مانند سد «بابا احمد» در کوه‌های غربی چالدران احداث می‌شد، میزان آبگیری یا زمین‌های تحت پوشش آن چقدر بود؟

اگر به جای احداث سد در «به‌به جیک» عملیات انتقال آب از «سدبارون» به روستاهای آن بخش انجام می‌شد، شاهد تقلیل شدید آمار ساکنین آبادی‌های منطقۀ به‌به‌جیک و تخلیۀ کامل روستاهایی مانند «علیمردان» نبودیم. هزینه‌های عمرانی متعلق به همۀ مردم چالدران ، به‌به جیک  و دشتک بودند  و باید با تدبیر، صرف رفاه همین مردم می‌شدند.

   اگر هزینه‌های دقیق این سه پروژه اعلام شود، میزان صداقت و درایت فرمانداران محترمی روشن خواهد شد که به جای سرکشی به امور مردم وحکومت اسلامی،4بار قرآن را ختم می‌نمودند و از نابسامانی‌های معمول درادارات و هرجای شهرستان ، غافل بودند، فرمانداران محترمی که در دورۀ مدیریت  پاک؟!!!!  آنها، چارت اداری فرمانداری چالدران با نوردیدگان و بستگان سببی و نسبی اشخاصی پرشد که هرگز پا به ساختمان فرمانداری چالدران نگذاشتند . سخن بسیاراست...

 همشهریان محترمی که فرماندار وقت را تشویق نمودند، آیا برای این اقدام خود که سالیان سال در توسعه شهرمان تأثیرگذاشت، جوابی دارند؟

شاید برخی جواب دهند که درآن تاریخ این کارها انجام نشده بود، پس چرادر طول خدمت آقایان، خدمت شریفشان شرفیاب نشدند و از ایشان نخواستند که پاسخ این‌همه لطف و تشویق و حمایت رابه ناکارآمدی نتوان داد!

 

  و اما آقای سلیمان جعفرزاده

  بسیجی دلاور و جان برکفی که مدرسه ، درس وکلاس و زندگی معمول را با تمام جاذبه‌ها و زیبایی‌هایش رهانمود و راهی جبهه‌های نبرد شد .رزمید، جنگید، و پله‌های ترقی را در سلسله مراتب نظامی با تکیه بر جسارت و هوش سرشار خود به سرعت طی نمود و فرمانده شد . در جوار رزم،ادامۀ تحصیل داد ، موفق به اخذ دیپلم شد و به درجات سرهنگی و سرداری نایل آمد.با پایان جنگ تحصیلات دانشگاهی را ادامه داد.لیسانس، فوق‌لیسانس  و دکترا گرفت و دو دوره نمایندۀ مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی گردید و به‌تبع آن بانک‌ ‌دار هم شد و آخرالامر صلاحیت ایشان به دلایلی ،از سوی شورای محترم نگهبان در2 دورۀمتوالی تأیید نشد.

   شاید نتوان حدس زدکه ایشان چندبار در محضر قرآن کریم سوگند یاد کرده‌اند که عدالت را رعایت کنند. وقتی وارد نهاد مقدس سپاه می‌شدند؟ یا وقتی به عنوان نمایندۀ مردم درمجلس سوگند یاد می‌کردند که .... اصلاً متن سوگندنامه‌ها را به خاطر دارند؟ آیا میثاق خود با امام راحل و هم‌رزمان و شهیدان گردان ماکو را به خاطر داشتند؟

   اگر حافظۀ قدرتمندی دارند- که حتما‌ دارند- و اهانت و بی‌ادبی چندتن از اهالی چالدران را نتوانستند فراموش کنند، چرا هم‌رزمان جان‌برکف چالدرانی دورۀ جنگ را فراموش کردند؟ شهیدان والامقام، میرحبیب موسوی، ذبیح‌الله بخشعلی زاده،محسن رضایی، صادق زمانی و ...

  امیدوارم اسامی این شهیدان عزیز و دیگران را هرگزفراموش نکرده باشند و ای کاش بی ادبی  چندتن  را به پاکبازی این عزیزان و شهیدان گلگون کفن نادیده می‌گرفتند و به خاطرداشتند که ، بازماندگان آنها و بسیاری دلاوران دیگر در چالدران زندگی می‌کنند.

   مدتی است که در افواه عمومی نقل می‌شود که؛ پس از سخنرانی آقای احمدی نژاد در چالدران و در حین عزیمت ایشان به شهرهای دیگر، آقای جعفرزاده از آقای احمدی‌نژاد درخواست کرده‌اند تا مراحل ایجاد منطقۀ آزاد ماکواجرایی شود وگویا آقای احمدی نژاد  از بی‌ادبی افراد رنجیده و گفته‌اند؛ که چالدران منطقۀ آزاد حذف شود و اهانت به نمایندۀ محترم را اهانت به خودشان تلقی نموده‌اند.(البته همچنانکه گفته شد، مطلب در حد حرف بوده ومستنداتی وجود ندارد.)

   ای کاش آقای جعفرزاده یا دوستان ایشان صحت و سقم این خبر را رد یا تأیید نمایند.

   گویا حاصل سفر آقای خاتمی ، برکت و سفره‌ای به بزرگی منطقه بود که شامل همۀ شهرها شود و همه به مساوات ازبرکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و خون شهدا بهره‌مند شوند.اما گویا هنر و لیاقت افراد بعدی در حدی بود که مردم چالدران را از این نعمت محروم کنند.(میان ماه من تا ماه گردون/ تفاوت از زمین تا آسمان است.)

آقای جعفرزاده باید استحضار داشته باشند که؛ مردم منطقه  منتظر اظهارنظر و دفاعیات ایشان در مورد  دلیل حذف چالدران از منطقه آزاد ماکو هستند و برای سکوت شخص ایشان هیچ دلیلی جز گناه و تقصیر نمی‌دانند. اگر این امر دلیل دیگری دارد و افرادی دیگر مسبب این امر هستند، ایشان در فضای مجازی یا هر رسانه‌ای، دلایل و مستندات خود را ارائه نمایند تا اهالی منطقه به واقعیت پی برده و قضاوت درستی داشته باشند و خدای ناکرده مدیون کسی نشوند.

   آقایانی که جنایت تاریخی و بزرگ منطقه را عمدا یا سهوا، مرتکب شده‌اند،باید بدانند که علاوه بر اینکه مصداق ظلم به مردم و مرتکب خیانت به آموزه‌های دین اسلام و اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) در باب عدالت و خدمت به  مردم شده‌اند، در آیندۀ منطقه نیز بذردودستگی و نفاقی کاشته‌اند که در بستر آن افرادی که به دور از عقلانیت و عدالت می‌باشند، سالیان سال با احساسات مردم بازی خواهند نمود. مگر آن‌که غیر این مطالب ثابت گردد.

  آقایانی که در چالدران از آقای جعفرزاده حمایت نمودند:

آیا از حذف چالدران از منطقه آزاد تجاری اطّلاع داشتند یا خیر؟

اگر اطلاع نداشتند، می‌توانند اعتراف کنند که آقای جعفرزاده آنان را فریب داده و به لطایف‌الحیل حرمت نان و نمک نگه نداشته است؟

و اگر اطلاع داشتند ، چرا از ایشان نخواستند که به خاطر آنها چالدران را استثنا نکرده و این تبعیض ناروا را به‌خاطر آن‌ها هم که شده در حق چالدران روا ندارد؟

   با شروع دوره نمایندگی اقای علیپور ( رحمتی) درمجلس شورای اسلامی مراحل اجرایی تأسیس ادارات و عملیات اجرایی منطقه آزاد ماکو آغاز شد و حذف چالدران از این برکت نظام آشکارتر گردید.

   همه اقدامات وتلاش‌های ایشان،  اعم از رایزنی با نمایندگان مجلس و مسئولین، و طرح مسئله در مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به آرای نمایندگان بی‌نتیجه ماند و محور بیشتر سخنرانی‌های ایشان در  انتخابات نیز حول همین موضوع می‌چرخید.

   اما جای سؤال آن است که:

  در دورانی که اختیارایجاد والحاق به مناطق آزاد در حیطه اختیارات هیئت دولت و مقام محترم ریاست جمهوری بود و تا مهر ماه1394 که حسب مصوبه مجلس  این اختیار از ریاست جمهوری سلب گردید، چرا مسئولان محترم با وحدت و وفاق نتوانستند ریاست محترم جمهوری و یا آقای ترکان را قانع کنند که  مشکل از ساده‌ترین راه حل شود و اندر خم کوچه‌های هزار پیچ مجلس نیفتد؟

   ای‌کاش  آقای رحمتی افکار عمومی را در جریان این امر قرار دهند که کدام دست‌های پشت پرده و مغرض اجازه ندادند تا تلاش‌های ایشان به ثمر بنشیند. اکنون که انتخابات به پایان رسیده است، هرگونه اظهارنظر ایشان، از روی منفعت‌طلبی و کارزار انتخاباتی نبوده، بلکه موجب آشکارشدن حقیقت و آگاهی مردم شریف چالدران خواهد بود.

   

  با توجه به موارد فوق، این سؤالات در ذهن مردم چالدران بی‌پاسخ مانده است و اکنون شاید فرصت آن است که بدانند:

چرا منطقه آزاد برای شهرهای همجوار حق و برای چالدران ناحق محسوب می‌شود؟

سهم چالدران و مردم مظلوم آن در انقلاب و جنگ و صیانت از آموزه‌های دین اسلام از کدامیک از شهرهای دیگر کمتراست؟

مگر به باور برخی‌ها، خون شهیدان سایر مناطق از خون شهیدان این شهرستان رنگین تر است؟

با وجود 140کیلومتر مرز مشترک با ترکیه و تمامی پتانسیل‌های متصور برای منطقۀ آزاد تجاری، چرا باید چالدران از آن حذف گردیده و مناطقی درآن گنجانده شود که حتی یک سانتیمتر مرز ندارند؟

آیا حق مردم چالدران، فقط تهدیدات و مشکلات مرزنشینی است و هرگونه منافع آن باید با تصمیم لابی‌های شوم، به سایر مناطق سرازیر شود؟

چه کسانی و کدام مهره‌های سیاسی در این ظلم و تبعیض تقصیر دارند؟

سنگ‌اندازی آگاهانه یا ناآگاهانه کدام شخصیت‌ها و افراد موجب شکست تلاش‌های انجام گرفته گردید؟

 

آقایانی که  ظلم آشکار و برحق تاریخی را در حق یکی از مظلوم‌ترین و انقلابی‌ترین مناطق کشور رقم زده‌اند،

آیا به آموزه‌های ناب اسلام  و تأکیدات بی‌شمار تشیع بر عدالت پایبند بوده‌اند؟

 آیا خودرا مرید وپیروامامی می دانند که در محراب عبادت به جرم عدالت به شهادت رسید؟

آیا درایام ماه محرم و صفر می‌توانند بر شهیدانی سیاه بپوشند و عزاداری کنند که به خاطر عدالت عزیزترین داشته‌های خود را  در راه حق تقدیم نموده‌اند؟

آیا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ، روح امام راحل و شهیدان این‌چنین وفادار بوده‌اند؟

آیا پایبندی و التزام عملی ایشان به ولایت فقیه و مقام معظم رهبری همان است که ظلم جمعی را روا دارند؟

 

   چالدران و مردم آن چند بار قبل ازاین ،در ماجراهای خیمه شب‌بازی انتزاع روستا و سدبارون از چالدران و الحاق آن به ماکو،  انتزاع روستاهای به‎به‌جیک و الحاق آن به شهرستان شوط، تقسیم خط مرزی 140 کیلومتری چالدران میان شهرهای ماکو و خوی جهت احراز شرایط ایجاد هنگ مرزی در آن شهرستان‌ها ، ریزش دومینو وار ادارات و انتقال آن به شهرهای هم‌جوار  و جابجایی شیطنت‌آمیز هزینه‌ها و امکانات دولتی به نفع شهرهای هم‌جوار را در حافظه تاریخی خود دارند و نیک می‌دانند که این خیانت‌ها حاصل دست‌های ناپاکی است که شیطنت وناپاکی درنهادشان نهادینه شده است واز همه دلسوزان نظام و آنان که صادقانه به نظام و خون پاک شهیدان و ولایت فقیه پایبند هستند، انتظار دارند، درخت شومی که در منطقه غرس گردیده، به دست دلسوزان واقعی نظام قطع گردد و مردم مظلوم چالدران طعم عدالت و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی را  بچشند.

     انتخاب جناب آقای شریف‌پور به عنوان نمایندۀ منطقه در مجلس شورای اسلامی این امید را مجدداً دردل مردم منطقه ایجاد نموده است که با درایت و تدبیر وپیگیری‌های ایشان و تلاش و دلسوزی همۀ مسئولین اعم از نمایندگی محترم ولی فقیه در شهرستان، فرمانداری محترم چالدران، اعضای محترم شورای شهر و همه اهالی دست در دست هم با اتحاد و همد‌لی، اقدامی صورت گیرد که  برای مردم ثابت شود که نظام مقدس جمهوری اسلامی و مسئولین بلندپایه آن عدالت را باور دارند و همه کاستی‌ها از سوی برخی مسئولان منطقه‌ای و یا استانی است. قطعاٌ هر تلاشی که در جهت جبران کم‌کاری و حتی خیانت برخی مغرضان صورت گیرد، موجب رضای خداوند متعال و شادی روح امام راحل(رض)  و شهیدان و خشنودی مقام معظم رهبری(مدّظلّه العالی) و همۀ مردم منطقه  خواهد بود.

 

                                                                  والسّلام علی من‌اتّبع‌ الهدی

                                                            مهدی مقدسیان

                                                       کارشناسی ارشد ادبیات فارسی

 

 

 

 

قابل توجه بازدیدکنندگان :
- نوای چالدران از درج نظرات توهین آمیز و تخریبی خودداری خواهد کرد.
- ثبت دیدگاه بازدیدکنندگان به معنای تایید آن از طرف نوای چالدران  نیست.
- از درج نظرات طولانی و با الفبای لاتین خودداری کنید.

 

 


1395/05/05     ١٣:٣٠     ٢٦٠٥٠٧      نسخه چاپي       ارسال به دوست 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/06/18 10:50
0
3
من هم به نوبه خود از اقای مقدسیان تقدیر و تشکر مینمایم ،و آرزوی موفقیت روز افزون را برای ایشان از خداوند متعال مسئلت دارم ،آقای شریفپور چندماهی گذشت ما که تا به حال عملی که نشان دهد به فکر چالدران هستید ندیدیم ،من خودم شخصا برای اینکه شما بومی منطقه هستید و میتوانید در خصوص منطقه آزاد کاری کنید به شما رای دادم آقای محترم به فکر خودتان نباشید مردم از شما عمل میخواهند نه شعار .......
کاربر مهمان
1395/06/05 23:40
0
1
با سلام واحترام محضر همشهریان ارجمند و تقدیر ویژه از آقای مقدسیان به جهت مقاله جانانه و جسورانه شان.بند بند مقاله ی ارزشمند،قابل تامل و قصه ی پر غصه ی محرومیت شهروندان این آب و خاک از بدیهی ترین حقوق حقه خود می باشد.اما موارد ذیل نیز دردی دارد که رنج آن کمتر از جفای صورت گرفته در حق منطقه نیست: 1_اظهار نظرهای کاملا مغرضانه در حق نگارنده مقاله همچون کامنت دوکاربر مهمان بتاریخ1395/05/07 ساعت 10:27 و 10:24دقیقه.با چنین قضاوت های شتابزده دوستان، فکر نکنم من بعد کسی برای آبادانی منطقه ،تمایل به قلم فرسایی داشته باشد. 2-آن زمان که برخی از همشهریان محترم با هو کردن نماینده قبلی ،پیش رییس جمهور،خواسته یا ناخواسته فرهنگ مردم را در معرض سلاخی و هجو عمومی قرار دادند؛عقلا و اکابر شهر کدام اقدام دلجویانه و تبری جویانه از نماینده وقت بعمل آوردند؟تا شهرمان به نشتر کین ایشان گرفتار نشود و ندامت و پریشانی امروزمان در بدو ایجاد سقط میشد؟ 3-اهتمام ستودنی آقای رحمتی در زمینه الحاق و پاسخ ایشان واقعا درخور هرگونه تقدیر بوده و نشان از احترام ایشان به افکار عمومی است.اما نکته ای ظریف در مرقومه آقای مهندس حاتمی زاده حاکی از عدم پیش بینی نماینده در روز رای گیری برای نیاز به دوسوم آرای نمایندگان بود!! یک سوال بی پاسخ ، افکار کنجکاو برخی از شهروندان چالدرانی و کلیساکندی را می آزارد:چرا دست یکی برای ظلم و تعدی در نظام مقدس جمهوری اسلامی باز ولی دیگری فریادش برای احقاق حقوق حقه مثمر ثمر واقع نمی شود؟ چرا یکی با لابی گری موفق به ایجاد بزرگترین منطقه آزاد در خاورمیانه می شود ولی دیگری توان الحاق زادگاهش -برغم دارا بودن جمیع شرایط قانونی-را هم ندارد؟
کاربر مهمان
1395/05/18 8:58
0
4
از مسئولین شهر ، نماینده گان بخصوص آقای جعفرزاده و عوامل تصمیم گیر و مطلع بعنوان یک شهروند می خواهیم جوابی برای اهالی بشدت محروم چالدران داشته باشند و بیان کنند چون مشتاق شنیدن هستیم . کاری به جواب قانع کننده نداریم فقط جواب دهد بفهمیم آقایان خواب نبوده و نیستند .
کاربر مهمان
1395/05/18 8:45
10
1
خیلی خیلی احمق هستی
کاربر مهمان
1395/05/16 13:5
1
2
سلام و عرض ادب محضر جناب مقدسیان و مردم شریف و نجیب چالدران.همانگونه که اشاره فرمودید سابقه شکل گیری ایده منطقه آزاد ماکو بر اساس اسناد به دوران اصلاحات و ریاست جمهوری جناب آقای خاتمی برمیگردد ولی قانون تشکیل آن به همراه ۲۸ منطقه ویژه در ۲۳ فروردین ۱۳۸۸ یعنی تنها دو ماه قبل از برگزاری انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری به تصویب مجلس رسید که تقارن آن با ایام تبلیغات ریاست جمهوری این شائبه را ایجاد کرد که جناب آقای احمدی نژاد رییس محترم دولت نهم با هدف جلب آرا چنین لایحه ای را به مجلس فرستاده است که دور از ذهن هم ‌نبود به این دلیل که دولت نهم بدلایل گوناگون کمترین توجه را به مناطق آزاد و ویژه داشت و آن را پروژه ای شکست خورده در کشور میدانست و از سوی دیگر هیچ مطالعه ای در این خصوص بعمل نیامده بود از جمله در خصوص ماکو حتی یکبرگ گزارش توجیهی که حاوی اطلاعات و دلایل اتخاذ چنین تصمیمی به مجلس ارائه نگردید ( گرچه بنده اعتقاد دارم که فارغ از توانایی دولتها در به ثمر رساندن ایده تشکیل مناطق آزاد در کشور ،حداقل در خصوص ماکو که واجد شرایط لازم میباشد به درستی عمل گردید) . و اما در خصوص تعیین محدوده منطقه آزاد و اینکه چرا چالدران در آن قرار نگرفت بعید است که نظرات فردی یا درگیری و اعتراض مردم به نماینده در حضور رییس جمهور در اتخاذ چنین تصمیمی تاثیر تعیین کننده داشته باشد به این دلیل که در آن‌مقطع زمانی رییس جمهور و نماینده محترم میانه خوبی با هم نداشتند.آنچه از سوابق و اسناد مستفاد میگرددحاکی از این است که دولت وقت با تشکیل منطقه ای آزاد با وسعت حوزه سرزمینی گسترده ای چون ماکو، چالدران،پلدشت و شوط موافق نبود لذا مجبور به حذف بخشی از جغرافیای مذکور بودند که متاسفانه در اقدامی غیرکارشناسی و غیر صحیح یک شهرستان را حذف نمودند که از این دست اشتباهات در دولتهای ما زیاد اتفاق می افتد.چون ویژگی مرزی بودن و محرومیت که معمولا" از دلایل ایجاد مناطق آزاد در کشور ماست برای قرار گرفتن چالدران در محدوده کافی بود.اگر دولت نسبت به چالدران رویکردی غیر از مرزی بودن دارد طبعا" باید در اسناد توسعه و احکام مترتب بر آمایش سرزمینی شهرستان لحاظ نماید که بنده تاکنون نشانه خاصی ندیده ام .در اواخر دوره قبل مجلس شاهد تحرکاتی جهت ایجاد و اصلاح محدوده برخی مناطق آزاد از جمله ماکو و الحاق چالدران بودیم که نماینده محترم وقت تلاش زیادی نمود لیکن در زمان رای گیری از این نکته ظریف غافل شدند یا حدس نمیزدند که برای تصویب پیشنهاد نیاز به رای دو سوم آرای نمایندگان حاضر است لذا فرصت از کف رفت.ولی هنوز جای امیدواری هست.هم اکنون نیز لایحه ای مبنی بر ایجاد چند منطقه آزاد در دستور کار کمیسیونهای تخصصی است و نماینده محترم و یا هر نماینده دیگری میتواند پیشنهاد اصلاح محدوده را اضافه و به رای نمایندگان محترم بگذارد که بنده نیز به سهم خودم از هیچ کوششی در این خصوص فروگذار نخواهم کرد.دوستان عزیز،بهتر از بنده آگاه هستید که با روند فعلی ، تحقق اهداف ترسیم شده برای منطقه آزاد ماکو در هاله ای از ابهام است و اگر تغییر اساسی در نوع نگاه مدیران صورت نگیرد نه تنها دستاورد مثبتی نخواهد داشت بلکه به معضلی برای اقتصاد و تولید ملی بدل خواهد شد که تشریح علل و عوامل و عواقب آن بحث مستوفایی است که در حوصله این نوشته نمیباشد.ولی اجمالا" عرض مینمایم که تجربه مناطق آزاد موفق و ناموفق نشان میدهد که ابتدا باید زیرساخت آماده و سپس منطقه آزاد بر آن مرکب سوار شود تا به سمت مقصد که یعنی افزایش تولید،جذب سرمایه داخلی و خارجی،اتصال به اقتصاد جهانی و بازار منطقه ای و بین المللی،جریان آزاد سرمایه،افزایش بهره وری کار و سرمایه و ... و نهایتا" افزایش سطح زندگی مردم منجر شود ولی آیا اینگونه است؟ما منطقه آزادی فاقد هر گونه زیرساخت ایجاد کرده ایم و قرار است از محل درآمد حاصل از عوارض واردات جبران گردد این یعنی شروع انحراف از فلسفه ایجاد منطقه آزاد.با روند فعلی جز نابودی اقتصاد و تولید ملی،افزایش قاچاق،افزایش تورم و قیمتهای کالا و خدمات،کاهش قدرت خرید مردم،افزایش ضریب جینی(فاصله فقیر و غنی)،افزایش فساد اداری،تشکیل گروههای فشار و مافیای اقتصادی و ..چیزی عاید منطقه نخواهد شد تازه اگر به این مشکلات نبود راهبرد،ضعف و عدم انسجام مدیریتی،نبود پنجره واحد در اجرا و ناکارآمدی فرایندها و ضوابط و مقررات و ...غیره را اضافه کنیم خسارات صد چندان خواهد شد.در هیچیک از مناطق آزاد موفق دنیا از جمله هامبورگ،جبل علی،شانگهای،هنگ‌کنگ و سنگاپور که در قالب هیاتهای پارلمانی بازدید داشته ام حتی یک ‌نمونه مشابه مناطق آزاد ایران از جمله ماکو ندیدم.حداقل از تجربیات دیگر کشورها از جمله چین که تشابه بیشتری با ما دارد استفاده کنند. باید پاشنه ها را محکم کشید و کار کرد و سیاستگزاران و مدیران محترم از تهران تا ماکو به گونه ای عمل نکنند که مردم بگویند " از طلا بودن پشیمان گشته ایم مرحمت فرموده ما را مس کنید.ارادتمند‌.مهندس محمد حاتمی زاده‌.۱۵ مرداد ۱۳۹۵.
کاربر مهمان
1395/05/16 9:58
4
0
نوا چرا نظرات بحق کاربران را حذف میکنی و از باطل حمایت میکنی چون کلا اصلاحی هستید.

با سلام کاربر محترم نظرت توهین آمیز درج نمی شود


کاربر مهمان
1395/05/15 18:55
0
4
باسلام واحترام خدمت همشهریان گرامی نکاتی درخصوص مقاله مطروحه تقدیم میگردد. 1-اعتراض به حاکم،حق هرمسلمان است.حاکم جای خودداردچه برسدبه والی ووکیل.لذاخیانت تاریخی جناب جعفرزاده بعدازآن شعبده بازی صندوق معروف،بااصراربه حذف نام چالدران ازمنطقه آزادباجعلیات ودستکاریهای واضح درنقشه منطق آزاد,ظلم واضحی درحق منطقه است وبی شک اطلاق واژه جنایت بسیار،بجامی باشدزیرافقروفلاکت تحمیلی برمردم منطقه هیچ فرقی باکشتارآنان نداردومردم فقیررادرآتش فقرمی سوزاند.وهم بدان دلیل است که رسول خدافرموده اند(کادالفقر،ان یکون کفرا). اگربرعدالت خدابعنوان یکی ازاصول دین معتقدباشیم سرنوشت وحال روزمسببین این جنایت،موجبات تسلی خاطررنجدیدگان خواهدبود(فاعتبرویااولوالابصار) 2-بااحترام به نظرنگارنده ,درباب میراث نداشته سفرخاتمی نیزقضاوت بادوستان بزرگوار،امادرخصوص مدعیات مربوط به طرح موضوع الحاق چالدران اسنادی موجودمی باشدکه بابسیاری ازادعاهای موجودسازگارنمی باشد.امیداست باهمت ،پشتکارواهتمام مردم منطقه ونماینده پرتلاشمان شاهدالحاق شهرمان باشیم.بیقین طرح مطالب جنجالی وتنش زاچاره کارنیست. 3-انگ وتهمت .نیت خوانی ازدیدگاههای افراددلسوزکه قصدطرح مشکلات مردم منطقه رادارندزیبنده شهرونددلسوزنیست.بهره بردن ازتمامی افکار،توان حل مشکلات رامضاعف خواهدکرد.همت چاره سازاست. باآرزوی درج دیدگاه.ر-م
کاربر مهمان
1395/05/13 16:26
1
3
باسلام وعرض ارادت به محضرمردم شریف ومتدین ومحروم ومظلوم چالدران وآواجیق،وباتشکرازجناب آقای مقدسیان که موضوع بسیارمهم واساسی رامطرح کردند.بنده نکته نظرات برادرمقدسیان رابدقت خواندم حقایق بسیاری دررابطه باالحاق چالدران به منطقه آزادوجودداردکه این حقایق می بایست برای افکار عمومی بالخصوص برای مردم شریف چالدران روشن گردد.بنده ازگذشته ماجرای داخل محدوده قرارنگرفتن چالدران درسال1389سال تصویب تبدیل ماکوبه منطقه آزاداطلاعات دقیقی ندارم ولی واقعیت این است به هردلیلی درموقع تصویب متاسفانه چالدران درداخل محدوده قرارنگرفته است.یکی ازموضوعات اساسی که بنده درطول چهارسال نمایندگی پیگیری کردم همانا الحاق چالدران به منطقه آزاد بوده است کسانیکه بی صبرانه مشتاق الحاق بودند شاهد این واقعیت بودند.اولا یک نکته راابتداءبایدتوضیح بدهم درمتن موضوع نگارنده محترم ذکرکرده که تاسال1394الحاق چالدران درحیطه اختیارات دولت بوده وازاین امکان استفاده نشده است این مطلب درست نیست وهرکسی مدعی باشدکه الحاق چالدران درحیطه دولت است یاازقانون اطلاع ندارد یا باهدف خاص این موضوع رامطرح می نماید.ازهفت منطقه آزاد موجود فقط دریکی دومورد بعدازتصویب گسترش وتوسعه منطقه آزادبه دولت محول شده است ولی درمتن قانون تصویبی منطقه آزادماکوقیدشده درهنگام تصویب درسال 89 هرگونه توسعه وگسترش صرفا توسط مجلس شورای اسلامی بایدصورت بگیرد پس مطلب قید شده استناد قانونی ندارد.واماپروسه الحاق درمجلس نهم براساس مستندات موجودباشدت هرچه تمام ترتوسط اینجانب از نقطه صفر شروع وبا غربت ودست تنهای بنده باقوت درمجلس مطرح وتا مرزتصویب پییگیری ومتاسفانه بابرداشت ناصحیص رئیس جلسه که به ناحق می بایست دوسوم رای راکسب می کردبا3رای کمترتصویب نشد.ناگفته نمانددرماجرای الحاق تعدادمعدودی ازهمشهریان فقط بنده راهمراهی کردندکه اسامی آنان درصورت لزوم مطرح خواهدشد.پیگیری مصرانه الحاق چالدران توسط اینجانب دستمایه تخریب بنده درشهرهای شوط وپلدشت گردید رقبا وطرفداران آنها درشهرهای مذکور مطرح می کردند حاج رحمتی قصددارد چالدران راالحاق وشهرهای شوط وپلدشت راحذف نماید ونتیجه گرفتند.بنده آمادگی دارم ومشتاق هستم درهرجاییکه لازم باشد حضورپیدا کنم وحقایق راروشن نمایم.وباتمام وجوداعلام می نمایم الحاق چالدران حق مسلم مردم محروم وشریف چالدران وآواجیق می باشد وبرای گرفتن این حق آمادگی همراهی هرپیگیری کننده ای هستم ارادتمند حاج رحمتی
پاسخ ها
کاربر مهمان
1395/05/15 19:2
با سلام خدمت همشهریان محترم، آفرین بر آقای رحمتی که با صداقت به بیان مطلب پرداختند و آماده هرگونه بحث می باشند. ای کاش آقایان دیگر که در ایام انتخابات آفتابی می شوند و فقط شعار می دهندمثل آقای رحمتی حاضر به پاسخگویی و بحث باشند و در روز سوال و جواب در سوراخهایشان مخفی نشوند. البته این قایم شدنها حاصل خیانتهای دوران مسئولیت آنهاست. در ضمن بهتر است آقای شریف پور هم به مردم اطلاع بدهند که چرا در آخرین مصوبه مجلس هیچ حرفی از الحاق الدران زده نشد و آقای فرماندار محترم هم در مورد اقدامات خودشان به مردم توضیح دهند .

کاربر مهمان
1395/05/11 9:12
0
5
با سلام خدمت همشهریان عزیز ، با وجود اینکه مردم شریف چالدران بالاترین مشارکت را در مسایل سیاسی از جمله انتخابات وراهپیمایی ها داشته ودارند واز نظر سیاسی از شعور بالایی برخوردارند در مقابل از لحاظ برخوداری از مزایا و منافع اقتصادی کشور در پایین ترین سطح قرار دارند و به هیچ عنوان قابل مقایسه با شهرهای مرزی استان نیستند، مرز نشین با تحمل انواع محرومیتها از منافع مرز نشینی بایستی برخودار باشد تا در وطن خویش ماندگار شده ومهاجرت نکند که این مسئله تبعات خاص خودش را دارد.
کاربر مهمان
1395/05/11 8:25
0
2
منطقه آزاد چالدران فدای بده وبستانهاو استخدامهایی شده که شبانه انجام می گرفت به قول معروف بازار امیرکبیر آتش بگیره برای آقایان یک دستمالی برسه
کاربر مهمان
1395/05/10 17:24
1
5
آقای مقدسیان با این نوشته و بیان دیدگاه اکثریت چالدرانی ها ،راه را برای دیگران فراهم کرده حالا نوبت آنهایی است همیشه من من میکنند .
کاربر مهمان
1395/05/10 8:44
1
3
در مجلس نهم ٢ بار رفت صحن علني جهت تصويب راي نياورد / اينبار نوبت چالدرانيهاست منتظريم نماينده فعلي شاهكار ميكنه ؟؟؟؟؟
کاربر مهمان
1395/05/08 20:45
2
7
گر خدا خواهد عدو شود سبب خیر. مقاله ی ژورنالیستی اقای مقدسیان، بیان وقایع چالدران پیرامون الحاق به منطقه ی ازاد بوده که کش و قوس های این الحاق تجربیاتی پرهزینه را برای شهرستان به ارمغان اورده و این مسیر پلی است برای اینده ؛ اینده ای که به قول بزرگان باید برای ان جنگ کرد تا به دست اورد هر انچه را خواست عموم هست. و اما کسانی که در جلوگیری از نابسامانی ها کوتاهی کرده اند باید پاسخگو باشند. و این پاسخ خواهی حق ماست و حق گرفتنی است.لذا یکی از راههای حق خواهی همین گفتن هاست و همین نوشتن هاست . ایجاد عزم ها و اراده هاست . و این عزم ها پیدا نمیشود جز با تغییر انگیزه ها، و تغییر انگیزه ها با تغییر نگرشها و تغییر ذائقه هاست. نوشتن ها همان ایجاد اراده ها برای تغییر جامعه است. ان الله لا یغیر ما بقوم..... این تغییر جامعه با تغییر انفسی اتفاق می افتد . واین نوشتن ها همین رسالت را بر عهده دارند. هرچند که در محتوای مطلب گاهی تندی و گاهی القائات میبینیم ولی الحق مطالب ارزنده ای بیان شده به مانند تعریف فرصت های مابه ازای پروژه های انجام شده، و ایجاد تلنگر در مورد هزینه ی فرصت های این پروژه ها و یا عادت ناپسند احساس گرایی در رابطه با انتخاب کاندیداها و تبعیت از افراد هوچی گرا(البته مضمون متن) و یا باب کردن پاسخ خواهی از مسئولان و موارد بیشمار. اما در اخر استناد اقای مقدسیان به جنایت بودن عدم الحاق چالدران به منطقه ی آزاد را همین مهاجرتها عنوان میکنند که باید عرض کرد که نه جناب ، گفتمان الحاق که با پیش فرض نجات از بدبختی به جامعه ی ما تزریق میشود کاملا غلط است و همین گفتمان الحاق عامل مهاجرت هست چون الحاق را تنها راه نجات معرفی کرده اند. تنها راه برون رفت شهرستان از این مشکل نابسامانی ایجاد سامان هست که جز با ساماندهی فرهنگی امکانپذیر نیست. یکی اتکا به ظرفیت های داخلی هست که خود این امر فرهنگسازی میخواهد.در ضمن هیچ شهری در کشور ایران با پیوست به مناطق ازاد تجاری توسعه ی هدف را به دست نیاورده هست.سعی کنیم گفتمانهای متناسب با ظرفیت شهرستانمان را باب کنیم .ممنونم.
کاربر مهمان
1395/05/07 20:10
0
0
برادر بزرگوار : شما که در ....... محترم همیشه خود را محفوظ از نظرات قانونی و بحق تبرئه می کنید و سعی میکنید از الفاظ مثل جرح و تعدیل از پاسخگویی به سئوالات محروم کنی و تا حالا هم نپرسیدی چرا یک شهر با قدمت بالا و تاریخی فاقد ...... میباشد اما خود را مستحق داشتن منطقه ازاد میداند . برادر عزیز جرح و تعدیل در تحلیل وقایع تاریخی جای ندارد . اشتباهات قلمی و فرسایش ادبی است که باید جرح و تعدیل شوند . چرا همه مشکلات را متوجه گذشته می کنیم و مسئولین حال حاضرچه کاری کرده اند . بلی واقفم خانه هایمان زمانی خراب شد که برخی بنگاههای املاک با سوئ استفاده از نام منطقه ازاد پولهای به جیب زدند و بسیاری از مردم فقیر را آواره شهرها نمودند اما بعدا دیدند که آنچه بافته اند همه رشته شده . چرا مسائل شهرک صنعتی به اندازه حساسیت منطقه آزاد نیست . چون تولید اشتغال میکند. جلو قاچاق گرفته میشود . برخیها پولهای باد آورده نخواهند داشت . مردم آواره کوچه پس کوچه های ارومیه نخواهند شد .به همان دلایل به فراموشی سپرده شده . لطفا جنابعالی که در نظر شخصی خو در قالب پاسخ به بنده اشاره به ارتباط با .......داشتید نپرسیدید برای شهرک صنعتی ، راهها و مواصلات شهری ، عمران و ابادانی شهر ، هزینه گزاف مصرف گاز که امروز برای خانواده های کم درآمد تبدیل به یک معضل عظیم شده ، برای کشاورزان بدبخت که سال گذشته همانند پدر بچه مرده سیب زمینها را در برابر خود گذاشته و پس از گریه فراوان همه را به خاک سپردند .نمی پرسید . اقای ...... اگر میداند اعتبارات عمرانی شهر ما در ساخت روگذر فیرورق صرف شده چرا دفاع نمی کند . چرا بعد از 37 سال از انقلاب فقط 16 کیلومتر از راههای ارتباطی شهر آسفالت شدند و بسیاری از چراهای دیگر ........ (س)
کاربر مهمان
1395/05/07 10:33
8
3
دالدان اتان داش توبوغا دیر
کاربر مهمان
1395/05/07 10:27
10
4
لطفا عقاید خود را برمردم ساده مظلوم تحمیل نکن خواهشا سو استفاده نکن
کاربر مهمان
1395/05/07 10:24
11
3
........ اصلاح طلب هستید و از آنها حمایت میکنید و به دنبال پست و مقام هستید و.............
کاربر مهمان
1395/05/07 0:4
2
6
بسیار عالی و مبسوط بود " "مردمی که هنوز خیر و صلاحش را نمیتواند تشخیص دهد ، مردمی که عقلایش بی جربزه و محافظه کارند و عوامش بی ادبی را برخود فضل کرده اند ، شوراهایش توان اظهار نظر در جلسات را ندارند و روسایش یا غیر بومی و بخشنامه ای هستند ویا بومی و سطحی - دراین بین باید به ناله و افغان هارای زد هارای ... شهر خالیست زعشاق بود کز طرفی مردی از خویش برون آید و کاری بکند
پاسخ ها
کاربر مهمان
1395/05/11 13:43
دوست عزيز و گرامي نوشته ايد : � مردمی که عقلایش بی جربزه و محافظه کارند..... � اين متن را دقيق برسي فرماييد علتش را متوجه مي شويد . وقتي كه اين مردم عوام د رانتخاب شوراها به افراد فعال و خوشنام و فرهنگي راي نمي دهند و در مقابل به افرادي كه هيچ سابقه در امور اجرايي نداشتند و سن و سال مناسبي هم براي اين كار نداشتند در اولويت اول راي مي دهند همان بهتر است كه دبه قول جنابعالي عقلاي اين قوم مهر سكوت بر زبان بزنند و يا بار و بنديل را ببندند و منطقا را ترك نمايند . دوست عزيز فرهنگ منطقه را تضعيف نمي كنيم ولي در سطح پاييني قرار داريم كه يك فرد ....... را به افراد فرهنگ دوست و صاحب دانش و علم ترجيح مي دهيم .چرا افرادي مانند ع.پ يا پ.ر يا ك. ب راي نياوردند

کاربر مهمان
1395/05/06 19:48
7
5
جناب اقای مقدسیان همکار بزرگوار: 1- سئوال کردید کسانی به نماینده توهین و این اقدام را آقای........توهین به خود تلقی کرده و مانع الحاق چالدران به منطقه ازاد شده است .بعد فرمودید در حد شنیده ها . آیا به نظر جنابعالی که خود را تحلیل گر مسائل منطقه میدانید چقدر به خود اطمینان دارید که حرفها زمینه تشویش اذهان عمومی نباشد 2- از برخی اصطلاحات بدور از ادبیات انسانی استفاده شده از جمله جنایت تاریخی : همکار عزیز در تحلیل وقایع اگر قتل نفسی یا تخریب مساکن زندگی که موجب آوارگی اهالی میشود از لفظ جنایت استفاده میشود . شعار دروغه ، دروغه را بر افاضات جناب نماینده و درود بر فرماندار که قطعا میدانید از پیش طراحی شده بودند متوجه برخی همشهریان میدانید اما نپرسیدید که چرا؟ فقط قضاوت نمودید . من موافق افکار اقای...... نیستم اما به حرمت فداکاری ایشان در جنگ و حداقل تلاشش را در مجلس ارج مینهم چون � من لم یشکر الناس لم یشکر الله � را مصداق است .3- آمار و ارقام قید شده مستند نیست و حتما میدانید که روزگذر فیرورق ربطی به اعتبارات جاری شهرستان ندارد . چون کدام فرماندار و امام جمعه بی تفاوت راضی به اینکار میشود .4- چرا بعنوان یک شهروند هیچوقت حاضر نشدید از عملکرد فرماندار فعلی که حتی از حق قانونی چارت و تشکیلات اداری را زیر پا گذاشته و توان و یا رضایت به معرفی معاون خود نمیکند . ایا این بزرگوار اگر در ماموریت باشند و کسی یک کار ضروری و یک امر مهم برای تصمیم گیری باشد باید منتظر برگشت فرماندار باشند سخنی به میان نیاورید . (زاهدان کاین جلوه در محراب و منبر میکنند / چون به خلوت میروند آن کار دیگر میکنند )5- چرا حرفی از شهرک صنعتی نمی کنید که فقط تابلوی محرومیت ان در سال 84 با هزینه گزاف نصب و از زیر ساختها و مراکز تولیدی هنوز خبری نیست . برادر بزرگوار منطقه ازاد برای برخی آب و نان ندارد برای قشر فقیر و محروم کم درامد یعنی مرگ . چون همه چیز قیمت پروازی به خود خواهند گرفت اما وجود مراکز تولیدی در شهرک صنعتی یعنی اشتغال برای جوانان ، جلوگیری از مهاجرت بی رویه ، یعنی سرایز شدن سرمایه ها برای هزینه در شهرستان ووووو.... (همکار شما س)
پاسخ ها
کاربر مهمان
1395/05/07 11:11
درود و ادب خدمت همکار بزرگوارم جناب �س� 1- اینجانب هر گز خود را تحلیل‌گر منطقه یا ...نمی دانم. شهرندی عادی که هرگز در مخیله خود حس خودبرتربینی ندارم و خدای را شاکرم و نیک می دانم که اساتیدو صاحب اندیشه هایی بس بزرگتر هستند که سکوت اختیارکرده اند. 2- اگر عنایت داشته باشید، کاربرد عبارت� در حد شنیده ها..� راه رابرای طرف مقابل بازمی گذارد تا ضمن تکذیب موضوع خود را تبرئه کند و مانع تشویش اذهان عمومی گردد. 3-کاربرد واژۀ � جنایت� کاملا آگاهانه بوده است و حذف چالدران امری فراتر از یک جنایت تاریخی است و جواب منطقی را از کلام جنابعالی می توان استنباط نمود. مگر حذف چالدران از منطقۀ آزاد موجب تخریب مساکن و آوارگی روستاییان و همشهریان ما نشده است؟ مگر باید خانه خودمان خراب شود تا جنایت را باور کنیم؟ خواهشا سفری به روستاهای شهرمان داشته باشید تا جنایت رخ داده را کاملا مشاهده و حس کنید. 4-در مورد پل روگذر فیرورق هم کافی است از فرمانداری محترم چالدران استعلام فرمایید تا صحت عرایض اینجانب روشن گردد و بدانیم که برخی فرمانداران محترم با چشمان باز در شهر ما خوابیده بودند. 5- بحث در حول یک موضوع واحد، نه تنها هنر و دانش، بلکه یکی ازلوازم جامعۀ بشری امروز است. اینجانب موضوع منطقۀ آزاد را در حد سواد ناچیز خود بررسی نمودم و سپاسگزار خواهم بود که جرح و تعدیل گردد . تداخل مباحث دیگر از قبیل شهرک صنعتی موجب پراکنده گویی ودور شدن از مقصدخواهد بود. ممنون خواهم بود اگر جنابعالی و سایر اساتید ، سایر مشکلات منطقه، اعم از شهرک صنعتی ، اقدامات فرمانداری محترم چالدران و دلایل عدم انتخاب معاون و... را واکاوی فرمایید. خواهشمندم و از همۀ بزرگواران استدعا می کنم: در مطالعه و جواب به مطالب ، شخص اینجانب و کاستی ها و گرایشها و دوستی هایم با اشخاص یا مسئولان را مدنظر قرار ندهند مهم شهرما و سرنوشت اهالی امروز و فرداهای آن است. انشاالله نوشته های ما به دور از حب و بغض های شخصی باشد و هدف، هم دلی و اتحاد برای احقاق خودمان . دیگران حق مارا نخواهند داد حق گرفتنی است. ارادتمند همه شهروندان غیور . مقدسیان

کاربر مهمان
1395/05/06 10:0
0
7
با سلام بی شک احساس مسئولیت و اطلاع رسانی شهروندان محترم جهت آگاهی افکار عمومی بسیار کارگشا خواهد بود. اما سوال اینست ... آیا فقط نماینده وقت شهرستان (جناب آقای جعفرزاده) دلیل عدم الحاق چالدران است ؟ آیا فرماندار وقت، شوراها و حتی امام جمعه شهرستان اطلاعی از آخرین وضعیت منطقه آزاد نداشتند؟ بنظر می رسد مسولین وقت شهرستان نیز باید از خود بپرسند که در سلسله جلساتی که برای رفع مظلومیت از چهره چالدران برگزار می شد، چه مواردی بحث می شد؟ ارتباط مسئولین شهرستان با استان در چه سطحی بوده که نماینده محترم .....همه را دور زده است. سپاس-پ
کاربر مهمان
1395/05/06 8:55
1
10
درود بر این همشهری عزیز که احساس تکلیف نموده وطرح مسئله با تمام جزئیات نمودند امید است شورای شهر وقت فر مانداران وامام جمعه ونمایندگان شفاف سازی کنند
کاربر مهمان
1395/05/05 18:30
1
16
با سلام خسته نباشید به اقای مقدسیان که واقعا اصل موضوع رو مو به مو بیان داشتند اری فردی که عضو شورای سلامی شهرمان بود دقیقا عده ای ازمردم ساده رو تحریک وسخنرانی نماینده وقت رونزد مقام اول مملکت تخریب وباعث دادن توان بدی شدیم والان هم ان فرد طمع شورا زده به سرش مردم اگاه باشند
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج