سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥
صفحه اصلی|ایران و جهان|اخبار شهرستان|اقتصادی|فرهنگی|اجتماعی|سیاسی|گالری تصاویر|ورزشی|یادداشت|مقاله|پزشکی|حوادث
اخبار > شهربازی، رویای بر باد رفته کودکان چالدرانی


شهربازی، رویای بر باد رفته کودکان چالدرانی

شهربازی، رویای بر باد رفته کودکان چالدرانی

متأسفانه علاوه‌بر اینکه تاکنون اقدام قابل توجهی برای احداث شهربازی جدید یا سرپوشیده در شهرستان چالدران انجام نشده، شهربازی‌های روباز چالدران هم بیش از چند سال است که به‌علت استاندارد نبودن، پلمب شده‌است .

    

به گزارش نوای چالدران ، بر اساس تعریف‌های جهانی شهربازی پارکی است که از وسایل سرگرمی و تفریحی هم‌چنین سواری برای سرگرم کردن گروه بزرگی از مردم تشکیل شده است که نسبت به پارک‌های ساده و یا زمین‌های بازی داخل شهری، امکانات سرگرم‌کنندهٔ بیشتری دارند.

 

بازی مهم‌ترین نقش را در دوران پرورش «روانی - فکری» کودکان برعهده دارد.

 

بدون تردید بازی بچه‌ها را باید به عنوان یک ضرورت حیاتی مورد توجه قرار داد.

کارشناسان پرورشی و امور جوانان بازی را اساسی‌ترین نیاز دوران کودکی هر انسان می‌دانند و از کارکردهای بازی‌های دسته جمعی کودکان به عنوان نقش پایه‌ای در جامعه‌پذیری و ایجاد روابط اجتماعی آنان یاد می‌کنند.

 

بازی کردن کودکان موجب شادابی و سرزندگی آنان است و بر اساس پیمان‌نامه حقوق کودک، همه‌ی کودکان حق دارند به بهترین شکل رشد کرده و ملزومات مورد نیاز برای زندگی را در دسترس داشته باشند.

 

نمو جسمانی کودک با فراهم کردن وسایل مادی امکانپذیر است تا از این طریق نیازهای بدنی او اشباع شود. این رشد و نمو با تغذیه، بهداشت کافی، آب و هوا، مسکن، خواب، بازی و امثال آن به دست می‌آید.

 

تاریخچه طرح احداث شهربازی چالدران

با وجود مطرح بودن بحث احداث پروژه شهربازی در چالدران از دهه‌های گذشته، با وجود تغییر و جانشین شدن مدیران و مسئولان زیادی در ارگان‌های مرتبط با این امر، اقدامی عملی در این زمینه انجام نشد.

در اوایل دهه‌ی هشتاد طرحی با عنوان ایجاد شهربازی در جنب ترمینال  شهر  مطرح شد که پس از بهره‌برداری از آن تا چند سال با شمار کمی وسایل و تجهیزات بازی رونق داشت و از آن پس تجهیزات موجود تعطیل شدند و تا حدود چند سال پیش پارک کودک تنها به‌علت فضای سبز آن مورد توجه بود و شباهتی به پارک کودک واقعی نداشت که طی چند سال اخیر تعدادی وسایل و تجهیزات جدید البته به محدوده خارج از فضای سبز آن وارد شد که با استقبال بسیار خوبی مواجه شده بود.

 

اما متأسفانه علاوه‌بر اینکه تاکنون اقدام قابل توجهی برای احداث شهربازی  جدید یا سرپوشیده انجام نشده، شهربازی‌های روباز چالدران هم بیش از چندین سال  است که به‌علت استاندارد نبودن پلمب شده‌اند و هم‌اکنون شهرستان چالدران  از داشتن یک پارک با تجهیزات تفریحی استاندارد محروم است.

 

ما منتظر جوابیه مسئولین شهر هستیم !!!


1395/03/26     ١٠:٤٠     ٢٥٧٨٢٧      نسخه چاپي       ارسال به دوست 
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/04/01 11:56
1
3
مسئولین چالدران جناب مهندس شریفپور فرماندار محترم خواهشا به داد فنی و حرفه ای شهرستان چالدران برسید. رئیسش نصف هفته در مرکز حضور ندارد
کاربر مهمان
1395/03/29 13:19
0
5
نواجان بی تخصصی دردی است که درمان ندارد.مدیریت علاوه بر علم هنرهست.
کاربر مهمان
1395/03/29 10:20
0
6
درختان سرسبز پياده رو ها را افراد بيسواد و بيتجربه به شكل نامناسب هرسكاري كرده اند كا تعدادي از اها خشك شده اند جاي تاسف دارد . نواي محترم جا دارد از اين درختان خشك شده گزارش تصويري فراهم نمايند آدرس خيابان پشت بانك ملي و چند جاي ديگر .....
کاربر مهمان
1395/03/28 18:28
1
5
نوا جان .............که بچه نداره ازش پارک بخواد ........هم بچه هاشون بزرگ شدن الحمدلله نیازی به شهر بازی ندارند
کاربر مهمان
1395/03/28 0:22
0
4
با سلام - اولا می نویسی شهر بازی که ما آن را ندیدیم. دوما به جای این همه فیلم بازی کردن برای مردم و انداختن بی تدبیری مسولان به گردن این و اون حداقل این وسایل ساده پارک را تعمیر کنند .لااقل از خدا نمی ترسید به فکر آبروی خود باشند .
کاربر مهمان
1395/03/27 10:54
0
7
ضعف شورای شهر و شهرداریه که از داشته هایمان نیز نمی توانند نگهداری کنند چرا درختان کنار خیابان را نمی گید که بر اثر هرس اداره برق در زمستان اکثرا خشک شدن
کاربر مهمان
1395/03/27 10:48
0
7
مسولین شهر !!!
کاربر مهمان
1395/03/27 9:58
0
10
بابا به چه زبونی بگم بچه من عقده ای شدههههههههههههههههههههه جواب بدینننننننننننننننننننننننننننننن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج