به گزارش نوای چالدران ،فرماندار چالدران در این جلسه با اشاره به اینکه این شهرستان جزء ۱۵ شهرستان کشور تحت حمایت بنیاد علوی است افزود : باید تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان با استفاده از ظرفیت این بنیاد تلاشهای لازم را در جهت رفع محرومیت و عمران و آبادانی شهرستان انجام دهند.
محمد زاده با اشاره به اینکه بنیاد علوی در طول بیش از ۲ سال از حضور خود در شهرستان چالدران توانسته فعالیتهایی را در زمینه های مختلف انجام دهد افزود : این بنیاد امسال در جهت عمران و آبادانی شهرستان با جذب اعتبارات خاص با رویکرد جدیدی وارد میدان عمل شده است .
وی با بیان اینکه بنیاد علوی بازوی توانمند برای دولت در جهت رفع محرومیت چالدران به شمار می رود افزود: امسال نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان در زمینه های مختلف اختصاص داده است .
فرماندار چالدران همچنین به وضیعت توزیع اعتبارات عمرانی شهرستان چالدران در مرحله اول در کمیته برنامه ریزی شهرستان اشاره کرد و گفت: امسال در مرحله اول بیش از ۳۰ میلیارد تومان اعتبار در زمینه های مختلف در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده است که شهرستان چالدران در ۲ سال متوالی در خصوص جذب اعتبارات توانسته رتبه اول استان را به خود اختصاص دهد.
معاون عمرانی استاندار نیز در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای بنیاد علوی در چالدران در جهت اجرای برنامه های محرومیت زدایی بر تداوم این برنامه ها تاکید کرد و گفت : بر اساس تدابیر خاص استاندار آذربایجان غربی در جهت عمران و آبادانی و رفع محرومیت توجه ویژه ای به شهرستانهای چالدران و تکاب از لحاظ تخصیص اعتبارات می شود.
رحمانی با بیان اینکه عدم اجرای تعهدات برخی دستگاههای اجرایی استان در راستای اجرای پروژه های محرومیت زدایی شهرستان توسط بنیاد علوی را با کندی مواجه ساخته است افزود: این دستگاههای اجرایی باید با هماهنگی فرمانداری چالدران در جهت تسریع و جذب اعتبارات همکاریهای لازم را انجام دهند.
محمد علی پور نماینده مردم شریف شهرستانهای چالدران ، ماکو، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن‌ اشاره بر پیگیری جدی تکمیل پروژه های زیرساختی شهرستان از مبادی استانی و مرکز کشور بر تعامل موثر دستگاه های اجرایی با بنیاد علوی در راستای محرومیت زدایی از شهرستان تاکید و ابراز امیدواری کرد : با استفاده از ظرفیت بنیاد علوی و دستگاه های اجرایی و با تمرکز بر طرح های سود آور می توان شهرستان چالدران را به جایگاه واقعی خود رساند.
در ادامه این جلسه تنی چند از مدیران کل استان به تبیین اعتبارات اختصاص داده شده برای اجرای پروژه های عمرانی شهرستان چالدران اشاره کردند.