به گزارش نوای چالدران ،حضور عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان در مناطق ییلاقی شهرستان چالدران بهانه ای شد برای برگزاری یک جشنواره ، جشنواره ای که هدف اصلی آن ایجاد شور و نشاط در بین عشایر و احیاء فرهنگ و سنت های قدیمی در بین آنان بود

سروان پاسدار مهدی پوررسول فرمانده حوزه مقاومت عشایری حضرت رسول اکرم (ص) و مسئول اجرای جشنواره در گفتگو با نوای چالدران گفت :این جشنواره با هدف احیاء بازیهای بومی و محلی عشایر و به نمایش گذاشتن امنیت پایدار در مناطق مرزی با حضور سران عشایر ، روحانیون و معتمدین برگزار شد .

فرمانده سپاه شهرستان چالدران در این جشنواره به نقش موثر عشایر در تولیدات فراورده های دامی و لبنی از خدمات ارزشمند آنان در عرصه های مختلف نظام تجلیل کرد و گفت: عشایر همواره به نظام مقدس جمهوری اسلامی وفادار و مدافع میهن اسلامی هستند .

سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری بر ضرورت هوشیاری کامل عشایر در مقابل توطئه های دشمنان نظام تاکید کرد و گفت: دشمنان اسلام می خواهند با ایجاد توطئه های از پیش تعین شده خود بین مسلمانان تفرقه و نفاق ایجاد نمایند غافل از اینکه این توطئه ها با هوشیاری کامل مسلمانان خنثی شده و خواهد شد .

ماموستا سید حسن حسینی فر یکی از روحانیون اهل تسنن شهرستان چالدران نیز در این جشنواره گفت: امروز ملت ایران اسلامی در سایه وحدت و همدلی توانسته قله های افتخار را یکی پس از دیگری فتح نمایند.

بر پایی ایستگاه سلامت ، و تجلیل از عشایر فعال در عرصه های مختلف و برندگان مسابقات ورزشی و فرهنگی از جمله برنامه های پایانی این جشنواره بود

در این جشنواره افزون بر ۳۰۰ نفر از عشایر شهرستانهای شمال استان حضور داشتند .