| امروز چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


جشن روز دانشجو در چالدران برگزار شد

جشن دانشجویی به مناسبت ۱۶ آذر با حضور امام جمعه شهرستان چالدران، مسئولان شهرستان ، اساتید و دانشجویان در آزاد اسلامی چالدران برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران، مراسم بزرگداشت۱۶ آذر، روز دانشجو بعد امروز با حضور امام جمعه شهرستان ،جانشین سپاه چالدران،مسئولان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان چالدران در  سالن همایش دانشگاه آزاد اسلامی چالدران برگزار شد.

امام جمعه شهرستان چالدران در این مراسم با تبریک ۱۶ آذر روز دانشجو و خواستار نقش مؤثر دانشجویان و جوانان چالدرانی در عرصه های مختلف اقتصادی،عمرانی و فرهنگی شهرستان شد و افزود: تا زمانی که این احساس در صحنه بودن و نقش آفریدن در بین دانشجویان وجود نداشته باشد سازندگی و به همراه آن توسعه پایدار در چالدران تحقق نخواهد یافت.

حجت اسلام آقایی به نقش دانشجو در توسعه جامعه گفت: دانشجویان و جوانان یکی از عاملان اصلی توسعه در هر جامعه هستند و دانشجویان وظیفه دارند که در توسعه همه جانبه جامعه نقش اصلی و اساسی خود را ایفا کنند.

وی ادامه داد: یکی از ابعاد توسعه، توسعه متوازن در کلیه مناطق کشور است و این توسعه به وسیله قشر دانشجو و جوانان فعال می تواند به وقوع پیوسته و تحقق پیدا کند.

در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه آزاد چالدران  ضمن تبریک روز دانشجو در رابطه با فلسفه نام گذاری روز ۱۶ آذر به نام روز دانشجو گفت: با ورود نیکسون معاون رئیس جمهور و همسرش به ایران اعتراض در دانشگاه ها بخصوص در دانشگاه تهران شروع شد.قبل از ورود نیکسون تظاهراتی شروع شد که مانع ورود ایشان به دانشگاه شدند به دنبال آن نظامی ها ،دانشگاه تهران را اشغال کردند و بر اثر تیراندازی نظامیان سه دانشجو به نام های بزرگ نیا ،قندچی ، و شریعت رضوی را قربانی ورود نیکسون کردند.

این مراسم با اهدا لوح تقدیر به دانشجویان به پایان رسید .

 

 

 

کد خبر : 5144
تاريخ ثبت خبر : ۱۶ آذر ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۲۴ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)