| امروز چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

امام جمعه چالدران گفت :


روشنگری برای اقشار مختلف بویژه نسل جوان بسیار ضروری است

همایش علمای اهل تشیع و تسنن شهرستان های ماکو و چالدران در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران ،این همایش به مناسبت گرامی داشت هفته وحدت به همت دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل تسنن شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت و اداره تبلیغات اسلامی چالدران با حضور جمعی از روحانیون اهل تسنن و تشیع شهرستانهای ماکو و چالدران در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد .

امام جمعه چالدران در این همایش با اشاره به خطرات و پیامدهای انحرافی و افراطی در جامعه ،گروهگ های تکفیری را حاصل عقاید افراطی دانست و گفت : استکبار جهانی و در راس آنان آ مریکا و اسرائیل با هدف ایجاد شکاف و نفاق بین مسلمانان این جریانهای افراطی را ایجاد نموده و در همین راستا از آنان حمایت می کند .

حجت الاسلام آقایی، هوشیاری علمای اسلام بوِیژه اهل تشیع و تسنن را در مقابله با بسط و گسترش این گونه افکار انحرافی را بسیار ضروری برشمرد و گفت :امروز نقش علمای دین در تنویر افکار عمومی جامعه و همچنین روشنگری برای اقشار مختلف بویژه نسل جوان بسیار ضروری است .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه امروزه در تمام مناطق ایران اسلامی امنیت پایدار حاکم است افزود : این امنیت حاصل خون هزاران شهید از ابتدای شکل گیری انقلاب تا به امروز است و به این راحتی بدست نیامده است و بایستی در راه بقاء و تداوم این امنیت همه با همدیگر یکدل و یک صدا تلاش کنیم .

حجت الاسلام باقری با اشاره به ظرفیت بالای مردم شهرستان در حوزه پایبندی به احکام و دستورات الهی خاطر نشان ساخت تمامی علمای اهل تشیع و تسنن از گذشته تا به امروز در راه اعتلای دین و پیشبرد اهداف انقلاب تلاش نموده وتلاش خواهند کرد .

حجت الاسلام حق ویردیزاده رئیس دفتر تبلیغات اسلامی چالدران در این همایش با اشاره به وحدت موجود در میان مسلمانان ،رهبری را عامل مهم وحدت ، یکپارچگی و همبستگی در میان ملتهای مسلمان دانست و گفت : جامعه اسلامی به وتسطه وجود رهبری برجسته اتحاد خود را حفظ کرده و به مقابله با زور گویان می پردازد.

در ادامه این نشست جمعی روحانیون اهل تسنن و تشیع دیدگاهها و نظریات خود را در خصوص مسائل مربوط به آسیب شناسی توطئه های اخیر دشمنان اسلام مطرح نمودند.

 

 

کد خبر : 5079
تاريخ ثبت خبر : ۲۳ آبان ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۹:۱۸ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)