| امروز چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


تولید سیب زمینی بنفش با خاصیت درمانی در چالدران

امسال برای اولین بار در استان سیب زمینی بنفش با خواص درمانی در چالدران تولید شد .

به گزارش نوای چالدران ،تولید سیب زمینی بنفش با داشتن خواص درمانی در چالدران برای اولین بار در استان آذربایجان غربی تولید شد.

علی کرم زاده سیب زمینی کار چالدرانی امسال توانسته این سیب زمینی را در روستای زاویه سفلی به صورت مکانیزه و کاملا ارگانیک تولید کند.

وی در گفتگو با نوای چالدران گفت : برای اولین بار در سطح ۱ هکتار این سیب زمینی را در این شهرستان کشت کردم و توانستم بدون استفاده از هیچ گونه سم و کود نزدیک به ۴۰ تن سیب زمینی ارگانیک تولید کنم.

این نوع سیب زمینی به دلیل داشتن برخی مواد معدنی خاص از ارزش غذایی بیشتری برخوردار است.

قربانی کارشناس گیاهان دارویی جهاد کشاورزی چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت:  سیب زمینی بنفش ۴ برابر سیب زمینی های معمولی آنتی اکسیدان دارد و رنگ بنفش آن به دلیل همین آنتی اکسیدانها است آنتی اکسیدانها در جلوگیری از سرطانها از جمله سرطان معده ، پروستات و بهبود عملکرد کبد و در تنظیم فشار خون بسیار موثر است.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران نیز در گفتگو بانوای چالدران گفت : شهرستان چالدران با سطح زیر کشت بیش از ۷۰۰ هکتار سیب زمینی در استان به عنوان اولین قطب سیب زمینی در استان است و امسال برای اولین بار کشت سیب زمینی بنفش با نظارت کارشناسان جهاد کشاورزی با موفقیت انجام شد و برنامه توسعه کشت این محصول برای سالهای آینده پیش بینی شده است.

 

 

کد خبر : 5068
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۵۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)