| امروز چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


طرح مطالعاتی راه‌اندازی سایت موزه جنگ چالدران انجام شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: راه‌اندازی سایت موزه جنگ چالدران جزو برنامه‌های مطالعاتی اداره‌کل استان است.

به گزارش نوای چالدران ،جلیل جباری در جلسه بررسی طرح اولیه ایجاد سایت موزه جنگ چالدران، گفت: طرح مطالعاتی راه‌اندازی سایت موزه جنگ چالدران بر اساس شرح خدماتی که شامل گردآوری مطالعات پایه، استخراج لایه‌های تاریخی و طبیعی و دست‌یابی به یک شناخت کلی از محوطه بود توسط شرکت مشاور طرف قرارداد انجام شد.

وی افزود: ما صرفاً دنبال ایجاد یک موزه و فضای نمادین نیستیم بلکه هدف ما ایجاد یک ساختار توانمند و پژوهش محور است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی افزود: برای دست‌یابی به یک طرح جامع و کامل لازم است، نشست‌های مختلفی با صاحب‌نظران، مورخان و پژوهشگران برگزار شود و مراکز علمی و پژوهشکده‌های ذی‌ربط دعوت به همکاری و اعلام نظر شوند.

جباری خاطر نشان کرد : یکی از پیش‌زمینه‌های این طرح، انجام مطالعات باستان‌شناسی در محل است و لذا آن را در دستور کار قرار خواهیم داد.

وی اضافه کرد: جنگ چالدران یکی از اتفاقات بسیار مهم چند سده اخیر تاریخ کشوراست و جا دارد برای راه‌اندازی سایت موزه مربوط به آن مطالعات کافی با همه صاحب‌نظران و نهادهای ذی‌ربط انجام شود.

سایت موزه جنگ چالدران قرار است در محل مقبره سید صدرالدین واقع در چهار کیلومتری غرب شهر چالدران که بنا بر اسناد و شواهد تاریخی یکی از محله‌ای اصلی وقوع جنگ بوده است، ایجاد شود.

 

کد خبر : 4946
تاريخ ثبت خبر : ۲۴ مهر ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۰۷ ق.ظ

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)