| امروز چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی در مناسب های مذهبی که با محوریت بر گزاری برنامه های ماه محرم در چالدران

جلسه ستاد ساماندهی شئونات فرهنگی در مناسب های مذهبی که با محوریت بر گزاری برنامه های ماه محرم در شهرستان چالدران برگزار شد

به گزارش نوای چالدران ،امام جمعه چالدران در این جلسه که با حضور مداحان ، روسای هیئت های عزاداری و اعضای این ستاد در محل دفتر امام جمعه ترتیب یافته بود با بیان اهمیت قیام و عبرتهای عاشورا بر بیان اهداف نهضت عاشورا مطابق با شرایط امروز توسط روحانیون و مداحان تاکید کرد و گفت. تحقق و نهادینه ساختن امر به معروف و نهی از منکر باید در دستور کار مردم و مسئولان قرار گیرد تا این فریضه الهی در جامعه نهادینه شود .

حجت الاسلام آقایی بر حفظ شان و منزلت واقعه عاشورا و پرهیز از هر گونه تحریف در واقعه عاشورا در عزاداریها تاکید کرد و گفت. عاشورا و تاسوعای حسینی مظهر مقاومت و ایستادگی در برابر باطل است که امام حسین (ع) برای احیای اصول راستین اسلام جان شیرین خود و یارانش را فدا کرد تا انحراف های دینی در جامعه اسلامی ریشه کن شود .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال در ایام محرم ۵۰ نفر از مبلغان دینی برای امر تبلیغ به شهرستان چالدران اعزام شدند که این مبلغان در قالب روحانی مستقر و طرح هجرت و اعزامی از حوزه علمیه قم به این شهرستان می باشند .

حجت الاسلام حق ویردیزاده افزود در شهرستان چالدران ۱۰۰ هیئت عزاداری شناسایی شده است که از این تعداد ۷۰ هیئت دارای مجوز هستند و مابقی نیز در مرحله اخذ مجوز می باشند.

 

 

کد خبر : 4938
تاريخ ثبت خبر : ۱۷ شهریور ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۲۹ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)