| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


۱۰ دستگاه هشدار سیل در چالدران نصب می‌شود

فرماندار چالدران با اشاره به محرومیت این شهرستان از دستگاه‌های هشدار سیل گفت: با همراهی بنیاد علوی، ۱۰ دستگاه هشدار در مناطق مختلف این شهرستان نصب می‌شود.

فرماندار چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت :برای خرید این دستگاه‌ها با همکاری بنیاد علوی و اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی، ۶ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: جانمایی‌های لازم برای نصب این دستگاه‌ها انجام شده و این دستگاه‌ها در ۱۰ نقطه حادثه‌خیز این شهرستان نصب می‌شود.

حسن محمد زاده اظهار کرد: وقوع سیل یکی از مهمترین نگرانی‌ها و دغدغه‌های مدیریت شهرستان چالدران به‌ ویژه در فصل گرما بوده و بهترین کار برای پیشگیری از این امر، نصب دستگاه‌های هشداری است.

فرماندار چالدران ادامه داد: در کنار نصب این دستگاه‌ها، اقدامات قابل توجهی نیز در حوزه آبخیزداری و آبخوانداری انجام می‌شود که در راستای حفظ آب تولیدی به‌ویژه در بالادست موثر خواهد بود.

چالدران از شهرهای محروم شمال آذربایجان‌غربی است که بنیاد علوی برای توسعه این شهرستان میلیاردها ریال سرمایه‌گذاری کرده است.

شهرستان چالدران از جمله شهرستان های سیل‌خیز آذربایجان غربی است؛ این شهرستان با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۲۰ کیلومتری شمال ارومیه، مرکز استان واقع است.

آذربایجان غربی از جمله استان‌های سردسیر کشور است که به علت موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منحصر بفرد همواره در معرض بحران های طبیعی نظیر سیل و زلزله قرار دارد و کسب آمادگی برای امدادرسانی و کاهش دامنه آسیب‌ها و خسارت‌های آن جزو ضرورت‌های زندگی اجتماعی شهروندان این استان محسوب می‌شود.

کد خبر : 4913
تاريخ ثبت خبر : ۱۲ شهریور ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۴۴ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)