| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


اجتماع بزرگ غدیریون در چالدران برگزار شد

اجتماع بزرگ غدیریون با حضور اقشار مختلف مردم در چالدران برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران، جشن باشکوه دهه امامت و ولایت با عنوان غدیر یون با حضور فرماندهان نظامی و مسئولین شهرستان و آحاد مردم در مسجد جامع شهرستان چالدران برگزار شد.

در این مراسم امام جمعه چالدران، غدیر را سرچشمه خوبی‌ها دانست و اظهار کرد: امروز دنیا درگیر بحران و مشکلات بسیاری است که تنها در سایه فهم غدیر و تبعیت از ولایت رفع خواهد شد، باید فرهنگ غدیر در جهان نهادینه و گسترش یاید.

حجت الاسلام آقایی افزود: اگر سیره علوی به خوبی در جامعه اسلامی نهادینه می‌شد امروز شاهد مشکلات فعلی نبودیم، رفع این بحران ها در سایه بازگشت به معنویت و سیره اهل بیت(ع) امکان پذیر خواهد بود.

وی با بیان این که دشمنان بسیاری در طول تاریخ تلاش کردند تا آفتاب غدیر در جهان غروب کند، بیان داشت: با تلاش ها و مجاهدت هایی که صورت گرفت، امروز غدیر همچنان زنده و پویا است، تبیین غدیر و توجه به آن،  با توجه به شرایطی که در آن قرار داریم از اهمیت بیشتری برخوردار است.

امام جمعه چالدران با بیان اینکه دشمنان در چهار دهه اخیر همه توان خود را در جهت تضعیف جایگاه ولایت به کار گرفته است، افزود: امروز تقویت جایگاه ولایت یکی از مهم‌ترین وظایف آحاد جامعه اسلامی به ویژه مبلغان دینی است.

در این مراسم تعدادی از شعرای شاخص چالدران  در وصف امیرالمومنین علی (ع) شعرهایی سروده و مولودی خوانی از دیگر برنامه های اجرایی در این جشن بزرگ بود.

در پایان این مراسم از شعرای شاخص شهرستان که در زمینه‌های ولایت و غدیر شعرهایی سروده بودند تجلیل به عمل آمد.

 

 

کد خبر : 4876
تاريخ ثبت خبر : ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۳۸ ب.ظ

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)