| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


۸ هزار ۶۰۰تن گندم از گندم زارهای شهرستان چالدران برداشت خواهد شد

در حال حاضر 3 هزار 600 نفر در زمینه تولید گندم در این شهرستان مشغول فعالیت می باشند.

به گزارش نوای چالدران ،این روزها کشاورزان شهرستان چالدران مشغول برداشت گندم از اراضی کشاورزی خودشان هستند .محصولی که حاصل تلاش چندماهه این کشاورزان می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : برداشت گندم از مزارع گندم شهرستان چالدران آغاز شده است سطح زیر کشت گندم در اراضی دیم منطقه ۳ هزار ۶۰۰ هکتار و اراضی آبی ۱ هزار ۵۰۰ هکتار می باشد که در مجموع ۵ هزار ۱۰۰ هکتار امسال سطح زیر کشت گندم قرار گرفته بود که در مجموع پیش بینی برداشت گندم در سالجاری ۸ هزار ۶۰۰ تن می باشد.

جلالی خاطر نشان کرد : همزمان با برداشت گندم در این شهرستان ، مراکز خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان این شهرستان نیز فعالیت خود را شروع نموده اند.

وی افزود: از کشاورزان شهرستان چالدران تقاضا می شود با تحویل دادن گندم به مراکز خرید تعاون روستایی و سیلوی آران دشت با در دست داشتن برگه تحویل گندم به مدیریت جهاد کشاورزی یا تعاون روستایی شهرستان مراجعه کرده تا نسبت به دریافت حواله کود اوره جهت ذخیره سازی کشت پاییزه اقدام نمایند.

 

مدیر جهاد کشاورزی تصریح کرد :از زمان آغاز برداشت گندم در شهرستان چالدران تا کنون بیش از ۸۰۰ تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان شهرستان چالدران در ۲ مزکز خرید خریداری شده است و پیش بینی می شود تا پایان زمان خرید این میزان به بیش از ۳ هزار تن برسد

برداشت گندم در شهرستان چالدران به دلیل شرایط خاص آب و هوای منطقه از اول مرداد ماه شروع و تا پایان همین ماه ادامه می یابد

در حال حاضر ۳ هزار ۶۰۰ نفر در زمینه تولید گندم در این شهرستان مشغول فعالیت می باشند

کد خبر : 4864
تاريخ ثبت خبر : ۲۳ مرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۱۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)