| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


پایان مراسم مذهبی مسیحیان جهان در قره کلیسای چالدران+تصاویر

بعد از سه روز راز و نیاز با خدا مراسم مذهبی قره کلیسا که به مناسبت سالروز شهادت طاطائوس یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) انجام می گیرد در شهرستان چالدران پایان یافت .

iه گزارش نوای چالدران ، پایان شصت پنجمین مراسم سالیانه مذهبی قره کلیسا در شهرستان چالدران . این مراسم که همه ساله به مناسبت گرامی داشت سالروز شهادت طاطائوس مقدس یکی از حواریون حضرت مسیح (ع) در محل قره کلیسای چالدران برگزار می شود امسال نیز این مراسم با حضور پرشور تعداد زیادی از ارامنه ایران و جهان بعد از ۳ روز راز و نیاز با خدا به پایان رسید .روشن کردن شمع ، غسل تعمید نوزادان ، قربانی کردن گوسفندان و راز ونیاز با خدا از جمله اعمالی بودند که زائرین حاضر در مراسم آن را بجای آوردند و با انجام آن از خداوند متعال طلب رحمت و مغفرت گناهان خود نمودند .

خلیفه ارامنه آذربایجان در این مراسم از فراهم سازی زمینه برگزاری مراسم مذهبی قره کلیسا از مسئولین استانی و شهرستانی قدر دانی کرد و گفت :این مراسم در سایه توجهات مسئولین نظام به حقوق اقلیتهای مذهبی بویژه ارامنه هر سال با شکوهتر از سالهای گذشته برگزار می شود .

اسقف گری گور چفت چیان خاطر نشان کرد :این مراسم هرسال نسبت به سالهای گذشته بسیار فرق می کند و هرسال خوبتر می شود و امسال نیز با شکوه تر از سالهای گذشته است.

وی از ایران اسلامی به عنوان یک کشور حامی حقوق بشر یاد کرد و گفت: در ایران اسلامی تمامی اقوام ، ادیان و مذاهب در کنار یکدیگر با صفا و صمیمیت زندگی می کنند.

امسال نزدیک به ۱۰۰ نفر نیروی خدمات رسان در جهت هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم در قره کلیسای چالدران فعالیتهای لازم را انجام دادند

محمد زاده فرماندارچالدران در این مراسم گفت: تمامی اعضای شورای تامین و اداری شهرستان چالدران امسال دست به دست هم دادند تا با تهیه امکانات لازم مراسم خوبی را برای زائرینشرکت کننده در این مراسم مهیا سازنند.

گفتنی است در آخرین روز از برگزاری این مراسم جمعی از مسئولین در قره کلیسای چالدران حضور یافتند و ضمن احترام به مراسم مذهبی آنان از نزدیک از نحوه برگزاری مراسم بازدید نمودند

امسال در این مراسم مذهبی نزدیک به ۵هزار نفر از ارامنه ایران و جهان حضور داشتند.

 

 

 

کد خبر : 4807
تاريخ ثبت خبر : ۵ مرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۳۸ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)