| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


سایه سوء مدیریت در برپایی نمایشگاههای غیر داخلی در شهرستان چالدران

برپایی نمایشگاهی در تنها پارک این شهرستان با امکانات حداقلی که غرفه های فروشگاهی بازار غیر داخلی در آن دایر شده است.

به گزارش نوای چالدران ،برپایی نمایشگاهی در تنها پارک این شهرستان با امکانات حداقلی که غرفه های فروشگاهی بازار غیر داخلی در آن دایر شده است ، متاسفانه در این شرایط رکود شدید بازار که اکثر بازاریان قادر به پرداخت اجاره مغازه های خود نیستند چنین نمایشگاهی چه معنا و دلیلی محکمی دارد . آیا بهتر نبود بجای برگزاری این قیبل نمایشگاه ها و آمدن غرفه دارانی از سایر شهرها که صرفا به فروش اقلام و مواد بنجل و بی کیفیت و گاها اجناس تاریخ گذشته در آن عرصه می شود ، بهتر نبود مسئولان متولی از فرصت برپایی چنین نمایشگاهی بهره برداری نموده و آنرا بومی سازی کرده و به غرفه داران داخلی اختصاص می دادند اگر هم قرار بود از گردش درآمدی آن استفاده شود بازار داخلی از آن بهره مند می شد .

بطور معمول و در اغلب موارد در برپایی همچون نمایشگاهایی نظرات اصناف و اتحادیه های مربوطه مهم بوده و تصمیم سازند و مدیران محلی نظرات آنها را اخذ نموده و به آن عمل می کنند . ولی این درحالی است که عموم بازاریان نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و از آسیب ها و تهدیدهای آن به کسب و کار داخلی اشاره کرده و تبعات مختلف اقتصادی آنرا بیان کرده اند.

البته برپایی چنین نمایشگاهی در بازارهایی که از رونق خوبی برخوردار نیستند و کار و کاسبی آنها قابل تعریف نبوده و داده آنها بیشتر از ستاده آنهاست ، برگزاری چنین بازارهایی غیر قابل توجیه بوده و بمنزله آن است که چوب حراج به مال خود می زنیم و این نشان از سایه سوء مدیریت و بی برنامگی مسئولانی دارد که دست به برپایی چنین نمایشگاهای غیر داخلی زده اند که بجای تقویت و بالندگی بازار داخلی خود ، به بازار غیر داخلی روی آورده و در جهت اثبات آن بازار بوده و اسباب خروج منابع ریالی را تسریع می بخشند.

 

آیا بهتر نبود در تصمیمات این چنینی با معتمدین و اتحادیه های مربوطه کسب تکلیف نموده و نظرات آنها را در تصمیم گیری های خودشان نصب العین قرار دهند؟

کد خبر : 4777
تاريخ ثبت خبر : ۲۴ تیر ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۹:۳۶ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)