| امروز چهارشنبه, ۳۰ بهمن , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

استاندار آذربایجان غربی گفت :


عدالت در توزیع اعتبارات آذربایجان‌غربی در اولویت قرار دارد

محمد شهریاری گفت: سیاست دولت و دیدگاه مدیران استان و سازمان برنامه و بودجه بر رعایت عدالت در توزیع اعتبارات استوار است.

به گزارش نوای چالدران محمد شهریاری در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌غربی با محوریت بررسی روند توسعه شهرستان چالدران افزود: شاید در بعضی اوقات اتفاق‌های خاصی افتاده باشد اما در صورتیکه با نفوذ یا با دیدگاه خاصی به شهرستانی بودجه خاص داده شود، مسئولان باید جوابگو باشند؛ توجه به شهرستان‌های کم‌برخوردار وظیفه مسئولان استانی در راستای گسترش عدالت اجتماعی است.

وی ادامه داد: امروز در چالدران موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار گرفت و بودجه مورد نیاز برای رفع مشکلات برآورد شد تا در هفته آینده در مورد مسائل این شهرستان تصمیم‌گیری شود.

استاندار آذربایجان غربی  با اشاره به دیدار خود با استاندار آغری ترکیه در روز جاری نیز اظهار داشت: در پی پیگیری‌های آنان، نماینده مردم منطقه و مدیریت استان و وزارت کشور بازارچه «پیراحمد کندی» به زودی با ۲۰۴ غرفه افتتاح می‌شود؛ استان نیز در صدد تخصیص اعتبارات لازم است تا روند اجرایی این طرح تسریع شود.

وی درباره آئین جهانی ارامنه موسوم به باداراک که به صورت سالانه در قره کلیسای چالدران برگزار می‌شود، گفت: تأمین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری بهینه این آئین بررسی می‌شود؛ در سفرهای استانی بر ساماندهی این مکان و نصب یادمان شهدای چالدران توجه خواهد شد.

وی با تسلیت شهادت ۲ تن از رزمندگان سپاه در درگیری‌های اخیر شمال استان با گروهک تروریستی پژاک، افزود: کشورهای عربستان و اسرائیل و امارات برنامه‌ریزان، حامیان و تجهیزکنندگان این تروریست‌ها هستند.

وی اضافه کرد: این اقدام محکوم می‌شود و از نیروهای امنیتی در این زمینه تشکر می‌کنیم و امید است با وحدت رویه موجود این تهدیدها به کمترین حد برسد.

شهریاری اظهار امیدواری کرد که در آینده با جلسات مختلف و همراهی با مدیران، امام‌جمعه، نیروهای نظامی مستقر در منطقه و شورای تأمین، کلید توسعه چالدران زده شود تا بار دیگر رونق تولید و سرمایه‌گذاری به این منطقه بازگردد و خانواده‌های مهاجر این منطقه دوباره به شهر و دیار خود مهاجرت کنند.

حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار نیز در این جلسه از شهرستان چالدران به دلیل داشتن آثار تاریخی فراوان از شهرستان های مهم استان یاد کرد و گفت : با ایجاد زیر ساختهای لازم گردشگری می توان گامی مهم در توسعه شهرستان چالدران برداشت

حضرتی رئیس سازمان برنامه و بودجه استانداری نیز در این جلسه گفت :آنچه ما در سازمان مدیریت برنامه و بودجه در خصوص شهرستان چالدران انجام خواهیم داد و جزء مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی استان هست سند توسعه شهرستان چالدران را آماده بکنیم و اعتبارات مناسب را البته با درصد تخصیص بیشتر نسبت به شهرستانهای دیگه به علت محرومیت اتخاذ بکنیم .

وی تصریح کرد :مجموعه تصمیمات این جلسه که در مرکز استان نهایی خواهد شد سازمان برنامه و بودجه تمام تلاش خود را انجام خواهد داد هم برنامه متناسب با توسعه شهرستان تدوین بشود و هم منابع مالی را برای توسعه شهرستان اختصاص دهد

شریف پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرستان چالدران در برخی از شاخصه های توسعه عقب مانده است افزود :باید با نگاه و رویکرد ویژه این توسعه نیافتگی را در شهرستان چالدران بر طرف نماییم .

محمد زاده فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه شهرستان چالدران از مجموع ۴۵۴ کیلومتر راه روستایی ۲۲ درصد آن آسفالت ریزی و بهسازی شده است افزود : امسال نیز ۴۰ کیلومتر از راههای روستایی شهرستان چالدران بهسازی و آسفالت ریزی خواهد شد . بازدید از پروژه گاز رسانی به شهر آواجیق از جمله دیگر برنامه سفر یک روزه استاندار به شهرستان چالدران بود .

 

 

کد خبر : 4733
تاريخ ثبت خبر : ۱۹ تیر ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۴:۵۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)