| امروز دوشنبه, ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


تفاهم نامه همکاریهای امنیتی و تجاری بین دو کشور ایران و ترکیه در چالدران

تفاهم نامه همکاریهای امنیتی و تجاری بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه به امضای فرماندار ماکو به نمایندگی از کشور جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید

به گزارش نوای چالدران ،تفاهم نامه همکاریهای  امنیتی و تجاری بین دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکیه به امضای فرماندار ماکو به نمایندگی از کشور جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید.

فرماندار ماکو در این جلسه با بیان اینکه برای ادامه این امنیت و آرامش در مرزهای کشور مسوولان ایرانی بسیار تلاش می کنند، اضافه کرد: در سایه این تلاش تاکنون مساله خاص امنیتی در مرزهای بین ۲ کشور به وجود نیامده است.

فرماندار چالدران نیز در ادامه افزود: تجربه های گذشته نشان داده است که همراهی، همدلی و تلاش فرمانداران و والیان شهرهای همجوار به عنوان مسوولان سیاسی مناطق در جهت تسهیل در تردد و مبادلات مرزی بسیار نتیجه بخش بوده است و همچنین مصوبه های جلسه کمیته فرعی و امنیتی منجر به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی ۲ کشور شده است.

محمدزاده اضافه کرد: این ملاقات های دوستانه و صمیمی در گسترش روابط برادرانه و همچنین افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی دو کشور در راستای سیاست های اقتصادی دولت هر ۲ کشور موثر خواهد بود.

والی آغری ترکیه و رییس هیات ترک نیز در این جلسه با تقدیر از نیروهای مرزبانی ۲ کشور بر تداوم همکاری های سیاسی و اقتصادی به منظور حفظ امنیت پایدار در مرزهای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه تاکید کرد.

سلیمان البان ابراز امیدواری کرد تا نتایج هشتاد ونهمین جلسه کمیته فرعی و امنیتی دو کشور نیز همچون گذشته مایه آسایش و آرامش هر بهتر هموطنانمان و کاهش فعالیت های تروریستی در مرزهای دو کشور باشد.

در پایان این جلسه هر دوطرف در خصوص گسترش همکاری دوجانبه و تسهیل روابط تجاری و اقتصادی، مبارزه با عناصر تروریستی و قاچاق مواد مخدر و کالا و همچنین کاستن برخی نارسایی ها در ارائه خدمات متقابل توافق و تفاهم نامه ای به امضاء فرماندار ماکو به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و والی آغری به نمایندگی از کشور ترکیه رسید.

 

 

کد خبر : 4632
تاريخ ثبت خبر : ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۰۷ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)