| امروز دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


جلسه هماهنگی عشایر شمال استان در شهرستان چالدران برگزار شد

80 هزار هکتار از این مراتع متعلق به عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان می باشد که مقدمات استقرار این عشایر در200 منطقه ییلاقی چالدران فراهم شده است .

به گزارش نوای چالدران ،این جلسه با هدف بررسی مسائل و مشکلات عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان با حضور جمعی از مدیران ارشد استانی ،فرمانداران و سران عشایر و طوایف شهرستانهای شمال استان در شهرستان چالدران برگزار شد.

مصطفوی معانون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان غربی گفت : امکانات لازم برای ارائه خدمات بهتر به عشایر و کوچنده های عزیز در زمینه های ایل راه ،مسائل بهداشتی ، مسائل آب و مسائل انجام گیرد که با پیگیری های فرمانداران این اقدامات در کمترین زمان صورت گیرد.

شریف پور نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در این جلسه از اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای حفظ و احیاء مراتع شهرستان چالدران خبر داد و گفت : با اختصاص این میزان اعتبار طرحهای مرتع داری در مراتع این شهرستان اجرا خواهد شد.

موسوی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استاندر این جلسه گفت : فصل کوچ از اول تیرماه شروع خواهد شد سطح مراتع استان ۲ میلیون ۷۶۸ هزار هکتار است ۷۵۰ هزار هکتار مراتع ییلاقی می باشد حدود ۱۸ هزار ۵۰۰ خانوار عشایری از این مراتع بهره مند می شوند که این عشایر در ۹۷۷ منطقه ییلافی استقرار پیدا می کنند با یک میلیون ۵۰۰ هزار واحد دامی

زینال زاده مدیر کل امور عشایری استان نیز در این جلسه گفت : تولیدات دامی عشایر استان در زمینه گوشت قرمز بیش از ۳۰ درصد است که شامل ۱۶ هزار تن می باشد ۵۰ هزار تن شیر و ۳ هزار تن پشم توسط این عشایر تولید می شود که ۲۵ درصد فراوده های پروتینی استان توسط این عشایر تولید می شود

محمد زاده فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان چالدران دارای ۱۴۵ هزار هکتار مراتع سر سبز می باشد افزود :۸۰ هزار هکتار از این مراتع متعلق به عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان می باشد که مقدمات استقرار این عشایر در۲۰۰ منطقه ییلاقی چالدران فراهم شده است .

درادامه این جلسه فرمانداران شهرستانهای شمال استان و تنی چند از عشایر به بیان برخی مشکلات از جمله نامناسب بودن ایل راهها پرداختند و خواستار رفع این مشکلات شدند.

کد خبر : 4629
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۲۹ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)