| امروز دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


جاذبه های تاریخی و مذهبی چالدران میزبان گردشگران

فرماندار چالدران گفت :از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از 8 هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از بناهای تاریخی چالدران بازدید کرده اند .
به گزارش نوای چالدران ، شهرستان چالدران با برخورداری از آثار و بناهای تاریخی فراوان و جاذبه های طبیعی زیبا و آب و هوای مساعد و مناسب در این فصل از سال پذیرای بسیاری از گردشگران و دوستداران به طبیعت است.
  مجموعه جهانی قره کلیسا که به عنوان نهمین اثر ثبت شده کشور در فهرست آثار جهانی است باعث شده این شهرستان علاوه بر پذیرای گردشگران داخلی میزبان گردشگران خارجی نیز باشد.
  عبداله پور رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی چالدران در کفتگو با نوای چالدران گفت : از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از ۸ هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی چالدران بازدید کرده اند  که از این تعداد بازدید کننده بیش از ۴۰۰ گردشگر خارجی از کشورهای آلمان ، اطریش ، سوئد ، فرانسه ،ارمنستان و ترکیه هستند.
محمد زاده فرماندار چالدران نیز در گفتگو با نوای چالدران گفت: با شروع تعطیلات فصل تابستان ستاد اجرایی خدمات سفر در شهرستان چالدران فعالیت خود را آغاز کرده  تا بتواند خدمات شایسته را به گردشگران ورودی به این شهرستان ارائه دهد.
  شهرستان چالدران در حال حاضر توانسته بیش از ۱۰۰ اثر و بنای تاریخی را در فهرست ملی به ثبت رساند.
کد خبر : 4626
تاريخ ثبت خبر : ۲۰ خرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۳۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)