| امروز دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


یادواره شهدا شهرستان چالدران برگزار شد

یادواره شهدا شهرستان چالدران در مسجد جامع این شهرستان با حضور مسئولان و مردم انقلابی شهرستان چالدران برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران ،این مراسم که جمعی از خانواده های معظم شهدا ، ایثار گران ، جانبازان ،مسئولین و کارکنان ادارات ، روحانیون اهل تسنن و تشیع و اقشار مختلف مردم حضور داشتند با حضور پرشور خود بر حفظ راه شهدا تاکید نمودند .

امام جمعه شهرستان چالدران  در این مراسم طی سخنانی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری اینگونه یادواره‌ها، اظهار داشت: در ماه مبارک رمضان مانند دیگر روزها یاد و خاطره شهدا را گرامی میداریم که برگزار کننده‌های این مراسم پاداشی مظاعف خواهند گرفت.

وی گفت: یادواره شهدا با تمام مراسم‌های دیگر متفاوت است، زیرا زمانی که وارد این فضا می شویم تحت تاثیر قرار می گیرد و تصویر شهدا برای ما درس‌های زیادی از ایثار، فداکاری و ایمان دارد.

حجت الاسلام آقایی خاطر نشان کرد :حضور پدر، مادر و فرزندان شهدا در این فضا باعث می شود انسان نگاهی به عملکرد خود داشته باشد که اساس برگزاری یادواره شهدا هم به همین دلیل است

ایشان افزود : شهدا سرمایه های معنوی نظام و انقلاب هستند که عزت ، افتخار و امنیت ایران اسلامی در سایه جانفشانی های این شهدا بدست آمده است .

امام جمعه شهرستان چالدران تصریح کرد :شهدای ما با دست خالی و بدون هیچگونه اسلحه سینه خود را در مقابل دشمن تا دندان مسلح سپر و فریاد اسلام، دین و قرآن برآورده و جان شیرین خود را فدا کردند.

وی اظهار کرد: امروز هدف ما در این یادواره‌ها، اعلام این است که باید راه شهدا بدون هیچ گرد و غباری، صاف و هموار ادامه پیدا کند.

حجت الاسلام آقایی گفت: این یادواره‌ها تذکری به همه کسانی است که دل به دنیا بسته و از هدف اصلی دور و به فراموشی می‌سپارند، و اخطار به همه ما است که خدای ناکرده به طمع‌ورزی، دنیاگرایی، رفاه‌طلبی و آسایش‌گرایی رفته، در آن غرق و هم‌نوع‌های خود را فراموش کنیم.

قرائت وصیتنامه یکی از شهدا ، مدیحه سرایی در خصوص وصف شهدا و غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا از جمله دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود .

 

کد خبر : 4602
تاريخ ثبت خبر : ۷ خرداد ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۴:۲۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)