| امروز دوشنبه, ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

ریئس پایگاه میراث جهانی کلیساهای ایران:


بیش از ۶ هزار نفر در نوروز امسال از قره کلیسای چالدران دیدن کردند

رییس پایگاه میراث جهانی کلیساهای ایران گفت: نوروز امسال ۶ هزار و ۳۶۹ گردشگر خارجی و داخلی از قره کلیسای چالدران دیدن کردند.

شرلی آودیان امروز در گفت‌وگو با نوای چالدران گفت : با اشاره به تعداد بازدیدکنندگان از قره کلیسای چالدران اظهار کرد: از ۲۹ اسفند ماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین ماه امسال، در حدود ۶ هزار و ۳۶۹ مسافر داخلی و خارجی از میراث جهانی قره کلیسا دیدن کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از بین این تعداد ۴۳ گردشگر خارجی و بقیه ایرانی بوده‌اند، افزود: بیشترین آمار بازدید از این کلیسا با یک هزار و ۱۲۵ نفر مربوط به سوم فرودین ماه است که مردم قره کلیسا را برای بازدید انتخاب کردند و عده‌ای از بازدیدکنندگان علاوه بر بازدید در این مکان به دعا و راز و نیاز نیز با خدا مشغول می‌شدند.

رییس میراث جهانی کلیساهای ایران با بیان اینکه امسال به دلیل سرمای هوا در برخی روزها هوای چالدران برفی و به شدت سرد بود، ادامه داد: اما با این وجود استقبال مسافران برای دیدن این مجموعه جهانی بی‌نظیر بود.

وی عنوان کرد: امسال همچنین نمایشگاه عکسی با عنوان طبیعت آذربایجان‌غربی نیز در قره‌کلیسا برای بازدید عموم برپا شده بود که با استقبال مسافران همراه شد و این نمایشگاه در واقع بهانه‌ای برای معرفی هر چه بهتر جاذبه‌های گردشگری استان برای مسافران نوروزی بود.

کد خبر : 4401
تاريخ ثبت خبر : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۴۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)