| امروز دوشنبه, ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

ارسلان شکری گفت :


اختصاص ۱۰میلیارد ریال برای اصلاح نقاط حادثه خیز آذربایجان غربی

سهم شهرستان چالدران از نقاط حادثه خیز موجود، اصلاح و ساماندهی 2 نقطه حادثه خیز است که شامل سه راهی آیدانه و سه راهی قولار در جاده چالدران به چایپاره می باشد.

به گزارش نوای چالدران ،  در جلسه بررسی مشکلات حوزه راه شهرستان چالدران افزود: این میزان اعتبار برای اصلاح و ساماندهی ۴۴ نقطه حادثه خیز استان اختصاص یافته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی اظهار داشت: سهم شهرستان چالدران از نقاط حادثه خیز موجود، اصلاح و ساماندهی ۲ نقطه حادثه خیز است که شامل سه راهی آیدانه و سه راهی قولار در جاده چالدران به چایپاره می باشد.
وی ادامه داد: همچنین برای روکش آسفالت ۳۰۰ کیلومتر از راه های ارتباطی آذربایجان غربی پنج هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که سهم شهرستان چالدران روکش آسفالت ۲۰ کیلومتر راه مواصلاتی می باشد.
فرماندار چالدران نیز در این جلسه با قدردانی از اقدامات شبانه روزی راهداران در بازگشایی محورهای ارتباطی این شهرستان گفت: راه های ارتباطی روستایی و چهار راه اصلی چالدران به خوی، چایپاره، شوط و ماکو نیاز به بهسازی، اصلاح، آسفالت ریزی و روکش آسفالت دارد.
حسن محمدزاده با تاکید بر توسعه زیرساخت های چالدران در حوزه راه افزود: مسیر چالدران – چایپاره بیشترین ترددهای شهرستان را دارد و حمل و نقل عمومی چالدران از این مسیر صورت می گیرد که امیدواریم عملیات خط کشی، روکش آسفالت و حذف نقاط حادثه خیز این مسیر در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.
وی اظهار داشت: نصب تابلوها و علائم هشدار دهنده، چراغ های چشمک زن، نصب گاردریل، اصلاح پیچ های خطرناک، خط کشی راههای شهری و روستایی ، تعمیر و تجهیز راهدارخانه ها، تعمیرات ابنیه راه ها و تبدیل راه های فرعی چالدران به چایپاره، خوی، ماکو و شوط به راه های اصلی از نیازهای اساسی این شهرستان است.
نماینده مردم شهرستان های ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه این شهرستان دارای ۲ اثر تاریخی قره کلیسا و مقبره سید صدرالدین است، گفت: چالدران در ایام مختلف سال پذیرای مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است که اصلاح راه های ارتباطی این شهرستان را لازم و ضروری می کند.
عین الله شریف پور افزود: باتوجه به پایین بودن شاخص بهره مندی روستاهای این شهرستان از راه دسترسی آسفالته باید برنامه ریزی های لازم در کوتاه مدت در جهت بهره مندی روستاییان از راه مناسب صورت گیرد.

کد خبر : 4051
تاريخ ثبت خبر : ۶ بهمن ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۳۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)