| امروز دوشنبه, ۴ شهریور , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

امام جمعه چالدران گفت :


نقش علمای دین روشنگری برای اقشار مختلف بویژه نسل جوان است

نشست علمای اهل تشیع و تسنن شهرستان چالدران با هدف آشنایی و آسیب شناسی توطئه های اخیر استکبارجهانی در این شهرستان برگزار شد

به گزارش نوای چالدران ،این نشست با حضور جمعی از روحانیون اهل تسنن و تشیع در محل دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد .

امام جمعه شهرستان چالدران در این همایش با اشاره به خطرات و پیامدهای انحرافی و افراطی در جامعه ،گروهگ های تکفیری را حاصل عقاید افراطی دانست و گفت :استکبار جهانی و در راس آنان آ مریکا و اسرائیل با هدف ایجاد شکاف و نفاق بین مسلمانان این جریانهای افراطی را ایجاد نموده و در همین راستا از آنان حمایت می کند .

حجت الاسلام آقایی، هوشیاری علمای اسلام بوِیژه اهل تشیع و تسنن را در مقابله با بسط و گسترش این گونه افکار انحرافی را بسیار ضروری برشمرد و گفت:امروز نقش علمای دین در تنویر افکار عمومی جامعه و همچنین روشنگری برای اقشار مختلف بویژه نسل جوان بسیار ضروری است .

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت نیز در این نشست با اشاره به اینکه امروزه در تمام مناطق ایران اسلامی امنیت پایدار حاکم است افزود : این امنیت حاصل خون هزاران شهید از ابتدای شکل گیری انقلاب تا به امروز است و به این راحتی بدست نیامده است و بایستی در راه بقاء و تداوم این امنیت همه با همدیگر یکدل و یک صدا تلاش کنیم .

حجت الاسلام باقری با اشاره به ظرفیت بالای مردم شهرستان در حوزه پایبندی به احکام و دستورات الهی خاطر نشان ساخت تمامی علمای اهل تشیع و تسنن از گذشته تا به امروز در راه اعتلای دین و پیشبرد اهداف انقلاب تلاش نموده وتلاش خواهند کرد .

سرهنگ پاسدار صادقی جانشین سپاه شهرستان چالدران نیز در این همایش با اشاره به وحدت موجود در میان مسلمانان،رهبری را عامل مهم وحدت ، یکپارچگی و همبستگی در میان ملتهای مسلمان دانست و گفت : جامعه اسلامی به وتسطه وجود رهبری برجسته اتحاد خود را حفظ کرده و به مقابله با زور گویان می پردازد.

در ادامه این نشست جمعی ا روحانیون اهل تسنن و تشیع دیدگاهها و نظریات خود را در خصوص مسائل مربوط به آسیب شناسی توطئه های اخیر دشمنان اسلام مطرح نمودند.

 

کد خبر : 3905
تاريخ ثبت خبر : ۵ آذر ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۳۸ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)