| امروز دوشنبه, ۲۲ مهر , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:

بانک گفت:


مشارکت دولت و ملت بستر توسعه در کشور فراهم ساخته است

در پی سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بانک مشاوررئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور با استقبال پرشور مردم شهرستان چالدران وارد این شهرستان شد

به گزارش نوای چالدران ،مشاوررئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور در حین ورد به شهرستان چالدران بعد از استقبال گرم مردم این شهرستان در مزار شهدای گمنام این شهرستان حضور یافت و با نثار فاتحه و اهداء شاخه گل بر مقام شهدا ادای احترام و بر حفظ راه آنان تاکید نمود .

مشاوررئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور سپس در جمع معتمدین ، سرمایه گذاران ، روسای ادارات و اقشار مختلف مردم شهرستان چالدران ک در محل فرمانداری این شهرستان ترتیب یافته بود حضور یافت .

مشاوررئیس جمهور و دبیر شورای مناطق آزاد تجاری ، صنعتی و ویژه اقتصادی کشوردر این دیدار با بیان اینکه استان آذربایجان غربی رنگین کمانی از ادیان و اقوام و مذاهب مختلف می باشد افزود : این اقوام ، ادیان و مذاهب در کنار یگدیگربا اتحاد و همدلی خود به عنوان مرزدار پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشند .

بانک با بیان اینکه امروزه با برنامه ریزی به عمل آمده با همکاری و مشارکت دولت و ملت بستر توسعه در کشور فراهم شده است افزود:این سیاست نیز در استان آذربایجان غربی ادامه می یابد .

وی با بیان اینکه الحاق شهرستان چالدران به مناطق آزاد ، تجاری و صنعتی ماکو یکی از خواسته های اساسی مردم این شهرستان می باشد افزود:در حال حاضر الحاق این شهرستان به منطقه آزاد ماکو مراحل تصویب خود را در هئیت دولت و مجلس به سرانجام رسانده که مراحل نهایی خود را درآینده نزدیک با تایید شورای نگهبان به اتمام خواهند رساند .

فرماندار شهرستان چالدران نیز در این دیدار با اعلام اینکه شهرستان چالدران به لحاظ داشتن ظرفیتهای خاص در بسیاری از زمینه ها یکی از شهرستانهای مهم استان آذربایجان غربی به شمار می آید افزود : امسال در جهت توسعه و پیشرفت و عمران و آبادانی این شهرستان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده است .

کریم حسین زاده افزود : این شهرستان با داشتن ۱۴۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه بعد از ارومیه طولانی ترین مرز استان را به خود اختصاص داده است که جهت استفاده بهنیه از مرز نیازمند راه اندازی بازار چه یا معبر مرزی در این شهرستان هستیم.

 

 

کد خبر : 3859
تاريخ ثبت خبر : ۲۹ آبان ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۰۰ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)