| امروز پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


آب‌گرم چالدران به اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی تحویل داده شد

آبگرم چالدران رسماً به اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی تحویل داده شد و مقرر شد در اسرع وقت نسبت به تحویل همه جانیه آن اقدام شود.

به گزارش نوای چالدران ،در جلسه ای که به ‌منظور تعیین تکلیف آبگرم چالدران در محل فرمانداری چالدران برگزار شد، آبگرم چالدران طی صورتجلسه و تفاهم نامه بین شهرداری و فرمانداری چالدران و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی امضاء شد آبگرم چالدران رسماً به اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی تحویل داده شد.

فرماندار چالدران با قدردانی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی گفت: در چند سال اخیر شاهد اقدامات بسیار مناسبی در حوزه های حفاظت از آثار تاریخی و اجرای برنامه های توسعه گردشگری هستیم.

کریم حسین زاده افزود : اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری وظایف ویژه ای دارد که از تخصص ایشان نشان گرفته و بایستی بخش عمده ای از آثار طبیعی و تاریخی تحت تملک دیگر دستگاه ها به تملک این اداره کل درآید تا در مسیر پیشرفت قرار گیرند.

مدیرکل کل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان غربی در این جلسه گفت :برای ما همیشه مهم بوده و هست اما باید برای توسعه آن همه عوامل در کنار هم باشند تا به نتیجه نهایی برسیم.

جلیل جباری تصریح کرد: با پیشنهاد این اداره کل و با همکاری فرمانداری محترم در نظر داریم موزه باز جنگ چالدران را به دلیل اهمیت و جایگاه ارزشمند هموطنان شهیدمان در این جنگ راه اندازی کنیم و امیدواریم در این زمینه همه عوامل با ما همکاری نمایند .

وی افزود : اگر بخواهیم راه حلی برای توسعه چالدران بیابیم باید به فکر توسعه گردشگری آن بوده و جاذبه های  تاریخی و طبیعی آن را به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم.

جباری اضافه کرد : همدلی و همکاری مسئولین در اجرای پروژه های گردشگری و رونق بخشیدن به این صنعت بسیار مهم است و فعالیت آبگرم چالدران می­تواند نمونه ای از همدلی و تعامل مسئولین شهرستانی و استانی باشد.

در انتهای این دیدار طی صورتجلسه ای که به امضاء مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ، فرماندار چالدران ، شهردار چالدران ، رئیس شورای شهر چالدران و تعداد دیگری از مسئولین شهرستان رسید ؛ آبگرم چالدران رسماً به اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی تحویل داده شد و مقرر شد در اسرع وقت نسبت به تحویل همه جانیه آن اقدام شود.

کد خبر : 3793
تاريخ ثبت خبر : ۱ آبان ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۴:۱۵ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)