| امروز پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


رسیدگی به مشکلات زندانیان چالدران در زندان ماکو با حضور رئیس دادگستری این شهرستان

قلی زاده رئیس دادگستری به همراه واحدی فر دادستان چالدران با زندانیان حوزه قضائی چالدران دیدار چهره به چهره برگزار و مسائل و مشکلات پرونده ای آن را بررسی نمود

به گزارش نوای چالدران ،در این دیدار رئیس دادگستری چالدران در سخنانی اظهار داشت : در کنار رفع مشکلات باید مددجویان را بیش از همیشه با ارزش های دینی و اسلامی آشنا کرد زیرا که هیچ چیز به اندازه تقویت بنیاد های دینی آنها ارزشمند و ماندگار نیست.

وی اظهار کرد : هدف نهایی دستگاه قضا  برقراری عدالت در جامعه است ، اگر چه در کار دستگاه قضا برخی ضعف ها ممکن است وجود داشته باشد اما بر این باوریم که هدفمان و تلاشمان برای خدمت احسن است و حال به واسطه ضعف در قوانین ، کمبود امکانات و نیرو ، کم اطلاعی برخی از مردم از دانش حقوقی و سایر مرتبط با کار و زندگی که برخی از آنان را مددجویان اظهار داشتند موجب شده است تا نقایصی در داوری و حکمی وجود داشته باشد که باید در تلاش جمعی این مسائل بر طرف شود.

رئیس دادگستری چالدران تاکید کرد : یکی از اهداف امام (ره ) و در امتدای آن مقام معظم رهبری فراهم آوردن بستر احقاق حقوق مظلومان است و امروز دستگاه قضا این افتخار را دارد که از حضور جدی و هوشیارانه در این عرصه سخن بگوید وی یادآور شد : تشکیل نظام اسلامی از دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی ایران است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه می فرمایند : انقلاب اسلامی در حقیقت دو کار بزرگ را انجام داده است ، یکی تشکیل نظام اسلامی و دیگری زنده کردن هویت اسلامی در دنیاست.

رئیس زندان ماکو در جمع مددجویان گفت : بازدید قضات و رسیدگی حضوری به پرونده ها و مشکلات زندانیان باعث افزایش امید در زندانیان می شود و تاکنون بر اساس بررسیهای به عمل آمده بازدید قضات دادگستری برکات زیادی برای زندانی و خانواده آنان داشته است.

سهرابی یاد آور شد : حضور قضات در جمع مددجویان باعث قوت قلب مددجویان و رسیدن به نتیجه مطلوب در راستای کاهش جمعیت کیفری است.

در این دیدار مددجویان مشکلات و مسائل پرونده ای خود را مطرح و دستورات لازم و قانونی جهت تسریع در رسیدگی پرونده قضائی آنان صادر شد.

 

کد خبر : 3771
تاريخ ثبت خبر : ۲۱ مهر ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۵۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)