| امروز پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


زنبورداران شمال استان کار برداشت عسل در چالدران آغاز کردن

زنبورداران شهرستانهای شمال استان استقرار یافته در مناطق ییلاقی چالدران کار برداشت عسل را در این شهرستان آغاز نمودند

به گزارشنوای چالدران ، این روزها زنبورداران شهرستانهای شمال استان برداشت این محصول با ارزش را آغاز نموده و در طول یک ماه به اتمام خواهند رساند.

وجود انواع گلهای شهد زا، مراتع سرسبز و آب و هوای مناسب و مساعد باعث شده .این شهرستان به عنوان قطب مهم تولید عسل در استان به شمار رود.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : با توجه به استقرار ۲۰ هزار ۳۰۰ کندی زنیور عسل مهاجر از شهرستانهای ارومیه ،ماکو ، چایپاره ، خوی ، سلماس ، شوط و پلدشت در مناطق ییلاقی چالدران برداشت متوسط ۳۰ کیلو عسل از هر کندو انتظار داریم که به طور متوسط ۶۰۰ تن تولید عسل از کندوهای زنبور عسل زنبوراران مهاجر داشته باشیم

وی تصریح کرد :در حال حاضر ۵۷ زنبوردار بومی هم در این شهرستان در زمینه تولید عسل مشغول فعالیت هستند

حسن جلالی خاطر نشان کرد: همچنین زنبورداران بومی شهرستان دارای ۶ هزار کندوی زنبور عسل می باشند که امسالمجموع پیش بینی برداشت عسل از این کندوها ۱۸۰ تن خواهد بود

هم اکنون عسل های تولیدی این شهرستان در بازار های داخلی به فروش می رسند ،اما این ظرفیت در میان زنبورداران وجود دارد که با حمایت مسئولین در عرصه صادرات نیز نقش داشته باشد.

امسال میزان حضور زنبورداران شهرستانهای شمال استان در مناطق ییلاقی این شهرستان در مقایسه با سال گذشته ۱۲درصد رشد داشته است.

 

کد خبر : 3600
تاريخ ثبت خبر : ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۵۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)