| امروز پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

نماینده شهرستانهای ماکو و چالدران گفت:


کارهای الحاق چالدران به منطقه آزاد ماکو بعد از تایید در شورای نگهبان در طول ۱ ماه به اتمام خواهد رسید

الحاق شهرستان شهرستان چالدران به منطقه آزاد تجاری ماکو مورد تصویب مجلس قرار گرفت است.

به گزارش نوای چالدران، نائب رئیس کمیسون اقتصادی مجلس و نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی در جمع دیدار با مردم مردم شهرستان چالدران که در مسجد جامع این شهرستان ترتیب یافته گفت : مقدمات کارهای اجرایی الحاق شهرستان چالدران به منطقه آزاد ماکوبا تایید در شورای تامین استان ،دبیر خانه مناطق آزاد کشور و کمیسون اقتصادی اقتصادی مجلس جهت تایید نهایی به صحن علنی محلس ارسال شد .

عین الله شریف پور با بیان اینکه چند روز پیش کلیات و جزئیات الحاق شهرستان چالدران به منطقه آزاد ماکو در صحن علنی مجلس بعد از رای گیری مورد تایید نمایندگان مجلس قرار گرفت افزود :کارهای الحاق این شهرستان به منطقه آزاد ماکو بعد از تایید در شورای نگهبان در طول ۱ ماه به اتمام خواهد رسید و جزء مناطق آزاد ماکو قرار خواهد گرفت .

وی خاطر نشان کرد : مناطق دهستان مخور در شهرستان شوط و روستاهای نازک علیا و سفلی در شهرستان پلدشت نیز که قبلا جزء منطقه آزاد ماکو قرار نگرفته بودند در قالب پرونده الحاق چالدران به ماکو جزء محدوده مناطق آزاد ماکو قرار گرفتند.

فرماندار شهرستان چالدران نیز در این دیدار با بیان اینکه شهرستان چالدران در برخی از شاخص های توسعه در مقایسه با میانگین استانی در دردیف پایینی قرار گرفته است افزود: امسال در جهت رساندن به شاخص های توسعه استانی و عمران و آبادانی این شهرستان ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی و استانی به این شهرستان اختصاص یافته است.

کواکبی رئیس شورای اسلامی شهر چالدران نیز در این دیدار با اعلام اینکه الحاق شهرستان چالدران به منطقه آزاد ماکو یکی از خواسته های اصلی مردم این شهرستان بود افزود : این خواسته اصلی مردم در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی و تلاش مسئولین در مرحله عملیاتی می باشد که شاهد عمران و آبادانی منطقه خواهیم شد .

 

 

 

کد خبر : 3480
تاريخ ثبت خبر : ۱۴ شهریور ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۴۲ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)