| امروز پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


دیدار اعضای شورای تأمین ومدیران دستگاههای اجرائی چالدران با امام جمعه این شهرستان

در اولین روز از هفته دولت فرماندار چالدران به همراه ریاست دادگستری،اعضای شورای تأمین ومدیران دستگاههای اجرائی شهرستان با حضور در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام آقایی دیدار و یاد شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشت.

به گزارش نوای چالدران ،حجت الاسلام آقایی، امام جمعه چالدران نیز در اين ديدار با تبريک هفته دولت به مسئولان ادارات این شهرستان، اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، خداوند متعال نعمات معنویت، اقتدار، عزت، استقلال، رهبری، ولایت و فرصت خدمت گزاری در این نظام اسلامی عطا کرده که بایستی قدردان و قدرشناس آنها باشیم.

وی با تشکر از خدمات ارزشمند و افتخار آمیز و تلاش های شبانه روزی فرماندار چالدران ،خدمت به مردم را از اهداف اصلي اسلام عنوان کرد و افزود: مديران شهرستان همچنان بايد در پيشبرد امور شهرستان تلاش و پيگيري جدي داشته باشند كه قطعا توفيف همه با خداي متعال خواهد بود.

در این دیدار فرماندار چالدران ضمن تبریک هفته دولت، جایگاه امام جمعه را ارزشمند دانست و دیدار مسؤلان را با امام جمعه که منسوب به رهبري و پدر معنوي شهرستان است، نوعی بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب ذکر کرد.

مقام عالی دولت در چالدران در ادامه به تبین عملکرد دولت تدبیر و امید در این شهرستان و تلاشهای صورت گرفته پرداخت و با اشاره به آیه « لا يُكَلِّفُ اَللَّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَها» تمامی کارها و اقدامات صورت گرفته در شهرستان را با تلاش و همدلی تمامی اعضای شورای تامین،شورای اداری ،معتمدین و سخت کوشی های دولت مردان عنوان کرد.

فرماندار چالدران با اشاره به جذب بیش از ۴میلیارد تومان در تسهیلات اشتغالزائی روستائی و کسب مقام اول در استان و همچنین مقام اولی شهرداری سیه چشمه در جذب اعتبارات عمرانی در استان و بسیاری از کارها و فعالیت های شبانه روزی صورت گرفته در شهرستان را از جمله در حوزه ها ی بهداشت و درمان،گاز،طرحهای هادی،دهیاریها،آموزش و پرورش،ورزش و جوانان،کشاورزی ،پروژه پایاب سد بابا احمد و… نشان از عزم و اراده دولت مردان صادق در جهت توسعه پایدار و محرومین زدائی از این منطقه است.

حسین زاده با اشاره به مشکلاتی که در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان وجود داشت و مردم حتی برای جزئی ترین آزمایشها باید به شهرهای همجوار و مرکز استان میرفتند ،ولی امروز با توجهی که دولت تدبیر و امید به حوزه بهداشت و درمان دارد ،توانستیم با وجود بسیاری از مشکلات اورژانس بیمارستان شهید بهشتی که با استانداردهای درمانی در کشور ساخته شده تکمیل نمائیم و چندین پروژه عمرانی در حوزه بهداشت و درمانی را مورد بهره برداری یا در اخرین مراحل تکمیل می باشند.

وی با اشاره به افتتاح گاز ۱۰ روستا در هفته دولت و کلنگ زنی بیش از ۱۷ روستا و همچنین عملیات لوله گذاری در بیش از ۲۷ روستا در شهرستان خبر داد و افزود در تلاش هستیم تا گاز شهر آواجیق را نیز تا آخر پائیز امسال به بهره برداری برسانیم.

فرماندار چالدران حضور بنیاد علوی در این شهرستان را موثر و مفید دانست که در حال حاضر با بیش از ۲۵میلیارد تومان تسهیلات در بخش اشتغال که جوانان شهرستان با ارائه طرحهای اشتغالی خود می تواند از وامهای کم بهره این بنیاد استفاده نمایند.

رئیس شورای اداری شهرستان چالدران با اشاره به ۲۸میلیارد تومان اعتبار جهت افتتاح طرحها در هفته دولت و بیش از ۲۵میلیارد تومان برای کلنگ زنی پروژه ها در شهرستان را با وجود جمعیت کمتراز۴۵هزار نفر یک اتفاق خوب و مثال زدنی دانست که بدون در نظر گرفتن شاخص های جمعیتی در شهرستان اختصاص یافته است.

حسین زاده همچنین با اشاره به توسعه گردشگری و تخصیص اعتبارات در این حوزه در پارک شهر سیه چشمه،شیرین بلاغ آواجیق،شرشر قرنقو و عرب دیزج اشاره کرد و با برشمردن مزایای راه اندازی و اجرای طرح فاضلاب شهری سیه چشمه گفت:که مطالعات این طرح به اتمام رسیده و با تخصیص اعتبارات از محل ملی و همکاری مردم در آینده نزدیک این طرح اجرای خواهد شد و شهروندان چالدرانی از مزایای آن می توانند بهره مند شوند.

 

کد خبر : 3408
تاريخ ثبت خبر : ۳ شهریور ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۳:۴۵ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)