| امروز دوشنبه, ۱۸ آذر , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


کودکان چالدرانی در حسرت یک شهربازی

مشکلات شهرستان آنقدر زیاد است که هر طرفی نگاه کنیم افسردگی و ناامیدی تمام وجودمان را فرا می گیرد .

به گزارش نوای چالدران ،روحیه و نشاط و شادابی شهر باعث می‌شود تا جامعه به سمت شکوفایی قدم بردارد و چنانچه توجهی به امکانات ورزشی و تفریحی نشود، معضلاتی همچون بیکاری خیلی سریع سرآغاز معضلات دیگر مانند اعتیاد و مهاجرت می‌شود.

در میان فقدان فضای تفریحی در شهرستان چالدران، وجود این پارک قدیمی با آن وسایل ابتدایی و پیش پا افتاده بازی، برای کودکان چالدرانی غنیمتی بود برای اندکی تفریح ولی این رویای شیرین هم بر باد رفته است  تا کودکان چالدرانی  همچنان حسرت روزهایی را بخورند که حداقل یک شهربازی ابتدایی داشتند و می توانستند با نشستن در چرخ و فلک کهنه آن بخش اندکی از چالدران را از آن بالا مشاهده کنند و برخی از ترس ارتفاع به خود بلرزند.

 

یکی از شهروندان چالدرانی می‌گوید: خاموشی دستگاه‏های مختلف بازی و تفریح سبب عدم استقبال مردم از شهربازی شده به گونه‏ ای که فرد دیگر دل و دماغی برای رفتن به شهربازی ندارد.

شهروند دیگری در این باره افزود: شادی و هیاهوی کودکانه و صدای شادی جوانان در این مکان جای خود را به سکوت و بی‌تحرکی داده است.

سخن وخواسته کودک چالدرانی  که درقالب پرسش بیان شده این است:تاچه زمانی کودکان چالدرانی بایددرحسرت یک شهربازی،به دوره نوجوانی،جوانی وپیری برسند و وقتی با کودکان خود به شهرهای دیگراستان ها سفر می کنند، آرزوی بازی با وسایل شهربازی آن شهر را داشته باشند، زمانی که دیگر دیر شده است.

مسئولین برای خالی نبودن عریضه در پارک ها با نصب چند وسیله ساده ، محلی برای بازی کودکان به راه انداخته اند.

مسئولان ترجیح می دهند به جای اختصاص مکان های سرپوشیده و پارک های مجهز برای کودکان ،کار های دیگری انجام دهند غافل از اینکه سلامتی روحی کودکان بسیار مهمتر از کار های دیگر است و این شرایط روحی است که شخصیت و آینده کودک را رقم می زند .

برای شهروندان این سوال مطرح است که آیا باتوجه به مساحت گسترده شهرستان ، متناسب با آن فضای سبز و شهر بازی استاندارد وجود دارد؟

 

 

کد خبر : 3266
تاريخ ثبت خبر : ۹ مرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۲۹ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)