| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


برداشت گل محمدی برای اولین بار در چالدران

برداشت گل محمدی برای اولین بار در شهرستان چالدران آغاز شد.

به گزارش نوای چالدران ، کشاورزان شهرستان چالدران کشت این محصول با ارزش را در سطح ۱۰ هکتار از ۲ سال پیش دراین شهرستان انجام داده بودند که این روزها با به ثمر رسیدن این محصول برداشت آن را آغاز نموده اند

مدیر جهاد کشاوری چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت: در راستای برنامه ایجاد تنوع کشت محصولات کشاورزی در این شهرستان در طی ۲ سال زراعی اقدام به توزیع ۳۰ هزار اصله نهال گل محمدی در این شهرستان شده بود که امسال برای اولین بار برداشت این محصول در این شهرستان آغاز شده است.

حسن جلالی خاطر نشان کرد :با توجه به اینکه امسال برادشت این محصول برای اولین بار در این شهرستان انجام می گیرد پیش بینی می شود از هر هکتار ۱ الی ۱/۵ تن گل محمدی برداشت شود.

وی تصریح کرد : براساس برنامه ریزی های به عمل آمده برای سال آینده صنایع تبدیلی این محصول مانند گلاب گیری ،تهیه اسانس و مربا اقدام خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران افزود: به دلیل استقبال خوب کشاورزان این شهرستان در جهت تولید این محصول و انجام حمایتهای خاص از سوی جهاد کشاورزی برای تولید کنندگان این محصول ، پیش بینی می شود سطح زیر کشت گل محمدی در این شهرستان در سالهای آینده افزایش یابد .

در حال حاضر ۳۰ نفر کشاورز در این شهرستان در تولید گل محمدی مشغول فعالیت هستند.

 

کد خبر : 3166
تاريخ ثبت خبر : ۱۴ تیر ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۱۳ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)