| امروز جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

فرمانده سپاه شهرستان چالدران گفت:


سوم خرداد متعلق به همه نسل ها است

واقعه افتخارآفرین سوم خرداد متعلق به همه نسل ها است و فرهنگ بسیجی بود که این افتخار را آفرید.

فرمانده سپاه شهرستان چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت :هر ملتی در طول تاریخ خود گردنه های متعددی را پشت سر می گذارد. سخت ترین این گردنه ها که در عین حال، عبور از آنها، بسیار غرور آفرین و ارزشمند است، دفاع از استقلال، تمامیت سرزمین، شرف و به ویژه اندیشه ها و باورهای ملت هاست.

وی تصریح کرد :پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و برچیده شدن نظام ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی که برخلاف خواسته استثمارگران دنیا بود، ارزش های جدیدی فراروی ملت کهن و بافرهنگ ایران قرار داد.

سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری افزود :آنها با بازگشت بیش از پیش به فرهنگ اسلامی و ملی خویش، به مقابله با همه تهاجم ها برخاستند. در این میان، حمله ارتش صدام، با حمایت دنیای استکباری غرب، بارزترین این تهاجم ها بود. این جنگ که در داخل کشور به دفاع مقدس هشت ساله مشهور شد، برگ زرینی به پرونده افتخارات مردم این سرزمین افزود و ایران و ایرانی توانست از این گردنه پر پیچ و خم تاریخ معاصر خود، سرافراز عبور کند.

فرمانده سپاه شهرستان چالدران خاطر نشان کرد :واقعه افتخارآفرین سوم خرداد متعلق به همه نسل هااست و فرهنگ بسیجی بود که این افتخار را آفرید.

وی گفت :ما معتقدیم که در ادامه این راه، همچنان به فرهنگ ارزشمند بسیجی نیازمندیم، با این تفاوت که اگر در آن زمان، از این فرهنگ، توقع تشکیل نیروهای نظامی توانمند و قابل اتکا را داشتیم، امروز از آن، انتظار بسیج کردن مردم برای پیشرفت در عرصه های علمی، نرم افزاری و فن آوری داریم.

سرهنگ پاسدار سید مهدی غفاری افزود :فراموش نکنیم که آن روز نیز قدرت های بزرگ با حمایت از دشمنان ملت ما، پیروزی ما در جبهه ها را غیر ممکن می دانستند، ولی ما پیروز شدیم و توانستیم استقلال، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود را از گزند تعرض بیگانگان حفظ کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان چالدران تصریح کرد: امروز نیز همان قدرت ها، پیروزی ما را در صحنه های علمی و فن آوری ناممکن می دانند و برای اثبات باور خود، به انواع تهدیدها، کارشکنی ها، سنگ اندازی ها و بحران سازی ها متوسل می شوند، ولی ما که فرهنگ بسیج را تجربه کرده ایم، معتقدیم این گونه تلاش های مذبوحانه در مسیر حرکت ما بازدارنده نخواهد بود و با همان اراده که در جبهه نظامی پیروز شدیم، در جبهه علمی و فرهنگی و فن آوری نیز به مدد دانش و ایمان نیروهای داخلی، به ویژه نسل جوان، به پیروزی خواهیم رسید.

کد خبر : 2818
تاريخ ثبت خبر : ۱ خرداد ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۳۸ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)