| امروز جمعه, ۲۶ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


جشن عبادت دانش آموزان شهرستان چالدران برگزار شد

دانش آموزان دختر مقطع سوم ابتدایی مدارس شهر ستان چالدران طی مراسمی و در فضای روحانی رسیدن به سن عبادت خدای متعال و انجام اعمال و تکالیف الهی را جشن گرفتند.

به گزارش نوای چالدران ،این مراسم با هدف ترویج فرهنگ دینی و قرانی و توسعه عفاف و حجاب در بین دانش آموزان به صورت متمرکز در مسجد امیر المومنین (ع) این شهرستان بر گزار شد.

جواد قصاب زاده معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش چالدران  در این مراسم گفت : ۴۰۰ نفر از دانش آموزان از ۱۰ مدرسه شرکت داشتند که از این تعداد ۱۷۰ نفر آن دانش آموز پسر و ۲۷۰ نفر دانش آموز دختر بودند که به صورت مجزا با حضور والدین ، مربیان و دانش آموزان به مدت ۲ روز این جشن بر گزار شد.

حجت الاسلام موسوی یکی از روحانیون مستقر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان چالدران در این مراسم از جشن تکلیف به عنوان شروع دوره جدید در زندگی برای فرد دانست و گفت :از این به بعد فرد متکلف باید تکالیف الهی را انجام دهد تا با انجام آن به سعادت دنیوی و اخروی دست یابد

اجرای برنامه های فرهنگی ، آموزشی ، قرائت سوگند نامه ، توزیع بسته های فرهنگی و اقامه نماز ظهر و عصر به صورت جماعت از جمله دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم معنوی بود

در پایان این مراسم دانش آموزان به خاطر شکر گزاری از درگاه باریتعالی ۲ رکعت نماز شکر هم بجای آوردند.

 

کد خبر : 2807
تاريخ ثبت خبر : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۱:۲۵ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)