| امروز دوشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۳۹۸ |
سرخط خبرها:


اختصاص ۴ میلیاردریال اعتبار برای تجهیز مدارس عشایری استان آذربایجان غربی

امسال برای تجهیز مدارس عشایری استان آذربایجان غربی 4میلیارد 300 میلیون ریال اعتبار هزینه خواهد شد .

به گزارش نوای چالدران ،رئیس اداره آموزش و پرورش عشایری استان در همایش تجلیل از معلمان نمونه و بازنشستگان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان چالدران که در محل مجتمع فرهنگی و هنری این شهرستان ترتیب یافته بود با اعلام این خبر گفت :این میزان اعتبار در جهت هوشمند سازی کلاسها ، تجهیز آزمایشگاهها ،احداث سرویس بهداشتی مدارس عشایری استان هزینه خواهد شد .

صمیمی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۳ هزار ۲۲۴ نفر دانش آموز در ۶۰۳ مدرسه عشایری استان مشغول تحصیل هستند افزود:امسال برای دانش آموزان عشایری استان جشنواره بازیهای بومی و محلیدر شمال و جنوب استان برگزار و ۸۰ نفر از این دانش آموزان به جشنواره فرهنگی ، هنری ، علمی و قرانی کشوری که در تیرماه در استان اصفهان بر گزار خواهد شد اعزام خواهند شد .

فرماندار شهرستان چالدران نیز در این همایش با اعلام اینکه امسال در شهرستان چالدران ۵ مدرسه با ۱۵ کلاس درس در حال ساخت می باشد افزود :در آینده نزدیک نیز عملیات اجرایی ۷ مدرسه با ۴۵ کلاس درس شروع خواهد شد .

کریم حسین زاده افزود: امسال در مجموع برای اجرای این طرحها ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود .

قلیزاده مدیر آموزش و پروش شهرستان چالدران نیز در این همایش با اعلام اینکه از مجموع ۱۱۴ مدرسه ابتدایی روستایی این شهرستان نزدیک به ۱۰۰ مدرسه به علت فرسوده بودن نیاز به مقاوم سازی هستند افزود: در این خصوص حمایتهای مسئولین ، نهادهای حمایتی و خیرین را می طلبد .

حجت الاسلام آقایی امام جمعه شهرستان چالدران نیز در این همایش با تکریم جایگاه معلم با بیان اینکه تعلیم و تربیت از جایگاه ویژه معنوی و علمی برخوردار است افزود:تجلیل از صاحبان عرصه تعلیم و تربیت امری ضروری است چرا که شغل معلمی بر گرفته از رسالت انبیاء است در پایان این همایش از معلمان نمونه و بازنشستگان مدیریت آموزش و پرورش چالدران تجلیل شد .

 

درپایان این مراسم از معلمان بازنشسته و نمونه ای شهرستانی تجلیل شد.

 

 

کد خبر : 2751
تاريخ ثبت خبر : ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۳۶ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)