| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


بهره مندی افزون بر ۱ هزار نفر از خدمات بهداشتی و درمانی کاروان سلامت در چالدران

همزمان با هفته سلامت افزون بر 1 هزار نفر از مردم روستاهای چالدران از خدمات بهداشتی و درمانی کاروان سلامت بهره مند شدند.

به گزارش نوای چالدران ، این کاروان سلامت در جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم روستاهای محروم و دور افتاده شهرستان چالدران و ارتقاء سلامت آنان در روستاهای بخش مرکزی و دشتک این شهرستان به همت بهداری سپاه و شبکه بهداشت و درمان این شهرستان انجام می گیرد.

 

مسئول بهداری سپاه چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : در این طرح که پزشکان متخصص از قبیل متخصص قلب و عروق ، جراحی عمومی ، پزشک دارو ساز ،پزشک عمومی ،گروههای پیرا پزشکی ، پرستاری و مامایی همکاریهای لازم را انجام دادند

سروان پاسدار وحید حسین زاده افزود :ویزیت ، انجام عمل های جراحی سرپایی ، سنجش سلامت ، توزیع بسته های بهداشتی و بر گزاری کارگاههای آموزشی با موضوع سلامت از جمله خدمات ارائه شده در این طرح است.

وی تصریح کرد : این طرح که تا به حال در ۹ روستای مرزی ،محروم و درو افتاده انجام گرفته است افزون بر ۱ هزار نفر از مردم این شهرستان از خدمات آن بهره مند شند و قرار بر این است این طرح تا پایان هفته سلامت ادامه داشته باشد.

استقرار داروخانه سیار بهداری سپاه چالدران در کنار اجرای این طرح و ارائه رایگان تمامی داروها به بیماران در قالب طرح مردم یاری و محرومیت زدایی انجام می گیرد.

پزشک دارو ساز بیمارستان شهید بهشتی چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت :ما تو این طرح که با همکاری پزشکان متخصص در خدمت روستاییان هستیم بالای ۸۰ نوع دارو را با خود در زمینه اجرای این طرح آوردیم که بالای ۵۵ درصد آن به صورت تخصصیبا تجویز پزشک متخصص به بیماران ارائه می شود و مابقی نیز به صورت داروهای عمومی می باشد

بر اساس پیش بینی های به عمل آمده اجرای این طرح در ۱۲ روستای دیگر در طول هفته سلامت انجام خواهد گرفت

در زمینه اجرای این طرح ۲۵ نفر کادر بهداشتی و درمانی فعالیتهای لازم را انجام می دهند .

 

کد خبر : 2656
تاريخ ثبت خبر : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۴۳ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)