| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به تالابهای چالدران

پرندگان مهاجر کوچ خود را به تالابهای شهرستان چالدران آغاز نمودند.

به گزارش نوای چالدران، این روزها با مساعد شدن شرایط آب و وهوای منطقه تالابهای شهرستان چالدران میزبان بسیاری از پرندگان از جمله درنای خاکستری ،غازها ، اردکها ، حواسیر ، فلامینگو و آنقوت می باشد.

رئیس اداره محیط زیست چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : تالابهای شهرستان چالدران جهت حفظ ویژگی های اکوسیستمی از آب مطمئن خودشان بر خوردار هستند از آنجایی که استان آذربایجان غربی در کولیدور اصلی مهاجرتی پرندگان از شمال به جنوب واقع گردیده است.

وی تصریح کرد :تالابهای این شهرستان نیز از آن مستثنی نبوده در فصل مهاجرت شاهد حضور پرندگان بی شماری از انواع غازها و اردکها بالای ۵۰ گونه هستیم.

رضا خیری تصریح کرد : هرچند که کاهش بارندگی های سال گذشته تالابهای این شهرستان را تحت تاثیر خود قرار داد اما همت و تلاش دوستداران محیط زیست و طبیعت این شهرستان باعث شده امسال حجم آب این تالابها افزایش یابد.

نادر یوسف زاده بخشدار دشتک در گفتگو با نوای چالدران گفت : بر اساس تعامل بدست آمده ما بین دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها در جهت حفظ و احیاء تالابهای موجود در منطقه ،آبهای سطحی روستاها را هدایت کردیم به داخل تالابها و الحمداله امسال تالابهای این بخش در مقایسه با سال گذشته پر آبتر شده است.

نادر یوسف زاده خاطر نشان کرد : از مجموع تالابهای موجود در شهرستان چالدران تالابهای پیر احمد و ناور به دلیل واقع شدن در مناطق مرزی ماندگاری پرندگان در این تالابها نسبت به سایر تالابهای این شهرستان بیشتر می باشد.

این شهرستان دارای ۶ تالاب بوده که افزون بر ۱ هزار هکتار وسعت دارد.

 

کد خبر : 2585
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ فروردین ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۵۳ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)