| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


چالدران در ایام تعطیلات نوروز آماده استقبال از میهمانان نوروزی است

شهرستان چالدران شمالی ترین شهرستان آذربایجان غربی ویکی از مرتفع ترین شهرستانهای کشورهست.

به گزارش نواي چالدران ، شهرستان چالدران شمالی ترین شهرستان آذربایجان غربی ویکی از مرتفع ترین شهرستانهای کشور،این شهرستان به دلیل داشتن شرایط خاص آب و هوایی و بناهای تاریخی فراوان همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است .

این روزها این شهرستان با راه اندازی ستاد اجرایی خدمات سفر در جهت استقبال از میهمانان نوروزی از آمادگی کامل برخوردار است.

مجموعه جهانی قره کلیسا با معماری بی نظیرش ، مقبره سید صدر الدین با رشادتهای ۲۷ هزار شهید جنگ چالدرانش ، کلیسای صخره ای سعدل با قدمت ۱ هزار ساله اش و در بخش جاذبه های طبیعی هم آبگرم معدنی و آبشارهای زیبای شرشر روستاهای قرنقو و عرب دیزج باعث شده این شهرستان به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور به شمار آید.

 

فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر چالدران در گفتگو با نواي چالدران گفت : ما امسال در ایام تعطیلات نوروز آمادگی لازم را داریم تا از ۳۰ هزار نفر مسافر و گردشگر در این شهرستان پذیرش داشته باشیم .

كريم حسين زاده افزود :در این زمینه ۳ محل برای اسکان موقت مسافران به صورت شبانه روزی به همراه مهمان سراهای ادارت آماده کردیم ۴ پایگاه امداد و نجات و راهنمای مسافران نوروزی در محورهای ورودی شهرستان و اماکن تاریخی ایجاد کردیم . بیمارستان شهید بهشتی با اکیپ درمانی کامل در صورت نیاز آماده ارائه خدمات درمانی به مسافران می باشد.

این شهرستان با داشتن افزون بر ۱۰۰ آثار و بنای تاریخی ثبت شده در فهرست ملی و ۱ اثر تثب شده در فهرست جهانی در ایام تعطیلات نوروز مقدم شما میهمانان عزیز نوروزی را گرامی می دارد

کد خبر : 2508
تاريخ ثبت خبر : ۵ فروردین ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۷:۳۷ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)