| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


بازدید پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی از بناهای تاریخی چالدران

وجود آثار تاریخی فراوان در شهرستان چالدران بهترین فرصت برای توسعه گردشگری این شهرستان است.

به گزارش نوای چالدران ،نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی امروز در جریان بازدید از مجموعه جهانی قره کلیسا و مقبره سید صدر الدین و یادمان شهدای جنگ چالدران با اعلام این مطلب گفت :وجود مجموعه جهانی قره کلیسا و سایر آثار تاریخی و موقیعت طبیعی منحصر به فرد این شهرستان باعث شده این شهرستان به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور به شمار آید .

پزشکیان با بیان اینکه یادمان شهدای جنگ چالدران و مقبره سید صدر الدین وزیر اعظم شاه اسماعیل صفوی در این شهرستان به عنوان نماد عزت، اقتدار و شجاعت ایرانیان است افزود: امروزه جوانان ایران اسلامی با الگو گیری از فرهنگ ایثار و شهادت در مقابل توطئه های دشمنان اسلامی ایستادگی نموده و اجازه تعرض به یک وجب از خاک پاک میهن اسلامی به دشمنان داده نمی شود .

وی بر فراهم سازی زیر ساختهای لازم گردشگری در این شهرستان نیز تاکید کرد و گفت :با ایجاد زیر ساختهای لازم گردشگری می توان گام های موثری در جذب گردشگربر داشته شود .

فرماندار شهرستان چالدران در این بازدید با اعلام اینکه شهرستان چالدران بر خوردار از افزون بر ۱۰۰ اثر و بنای تاریخی ثبت شده در فهرست ملی است افزود :امسال در ایام تعطیلات نوروزی امکان ارائه خدمات دهی به ۳۰ هزار گردشگر در این شهرستان فراهم شده است .

کریم حسین زاده افزود:راه اندازی ۴ پایگاه امداد و نجات و سلامت مسافران نوروزی و استفاده از خوابگاههای مدارس شبانه روزی و مهمانسراهای ادارات از جمله خدمات قابل ارائه به گردشگران است.

 

کد خبر : 2511
تاريخ ثبت خبر : ۵ فروردین ۱۳۹۷
ساعت بارگزاری خبر : ۷:۵۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)