| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


تشکیل جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان چالدران

این نشست که امروز برگزار شد راههای پیشگیری از وقوع جرائم مورد بحث وبررسی قرار گرفت.

به گزارش نوای چالدران ، فرماندار چالدران  دراین جلسه با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از وقوع انواع جرم  گفت : پیشگیری از وقوع جرم اقدام مهمی است که می تواند زمینه ساز کاهش جرم و آسیب باشد.

کریم حسین زاده افزود : با شناسایی عوامل آسیب زا وجرم خیز در جهت پیشگیری از وقوع جرم باید برنامه ریزی کرد.

وی در ادامه به آسیب های اجتماعی ونقش آن در وقوع جرم اشاره وتصریح کرد: پیشرفت و توسعه ی جامعه در سایه ی کنترل آسیب های اجتماعی و ایجاد امنیت پایدار محقق خواهد شد.

حسین زاده  بر لزوم هماهنگی و همکاری دستگاههای مختلف در این راستا تاکید واز ادارات خواست در صورت مشاهده جرم بدون چشم پوشی بر اساس قانون عمل نمایند.

فرماندار چالدران در خاتمه حضور و فعالیت دستگاههای فرهنگی  در مناطقی که احتمال شیوع آسیب و وقوع جرم در آن ممکن است را ضروری دانست.

حجت الاسلام قلی زاده  رئیس دادگستری شهرستان چالدران در این جلسه گفت : اولویت مهم دستگاه قضایی پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان است.

وی افزود : زمینه های جرم متنوع بوده ودر کامیاران به گونه های مختلف وقوع پیدا می کند که در صورت همکاری وهمراهی مستمر دستگاهها با هم می توان ضمن بکارگیری اقدامات پیشگیریانه از حجم پرونده های قضایی کاست.

حجت اسلام قلی زاده  ازسرقت به عنوان یکی از جرائم مطرح و قابل پیشگیری نام برد وتصریح کرد : مواردی که می تواند برای سارقان ایجاد فرصت نماید شناسایی شده و ما پیگیرخواهیم بود تا با همکاری دستگاههای دولتی واماکن خصوصی تدابیر لازم را به منظور از بین بردن این فرصت ها بکار بگیریم.

رئیس دادگستری چالردان  بر لزوم حساسیت ادارات ونهادها در حفظ اموال خود با بکارگیری اصول مناسب حفاظتی و انجام وظایف نظارتی تاکید و توصیه کرد : با نصب دوربین ، تامین نگهبان ، تعیین تکلیف ساختمان های نیمه کاره ، مخروبه و قدیمی ، استفاده از سیستم های نوین ضد سرقت در خودروها ، عدم نگهداری وسائل و تجهیزات در خانه باغ ها ، جلوگیری از ساخت وسازهای غیر مجاز ، توجه به بحران آب و جلوگیری از حفر چاههای غیر مجاز زمینه وقوع جرم را کاهش دهند.

حجت الاسلام واحدی فر دادستان شهرستان چالردان  در این جلسه گفت : توهین ، سرقت ، ضرب وجرح عمدی ، تصادفات و کلاهبرداری از ۵ جرم برتر شهرستان می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد : با اجرای برنامه های فرهنگی و تلاش دلسوزانه مسئولان ومعتمدین بتوان از وقوع جرم به نحو قابل چشم گیری کاست.

سرهنگ علی پور جانشین نیروی انتظامی شهرستان در این نشست گفت : نیروی انتظامی به منظور پیشگیری از وقوع جرم دارای برنامه های روزانه ، ماهانه و هفتگی است.

وی افزود : حضور مستمر گشت های انتظامی ، اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و جمع آوری معتادان و پاکسازی مناطق مختلف در همین راستا در حال انجام است.

 

 

 

 

 

 

کد خبر : 2474
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۲۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)