| امروز چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


۶۵ میلیارد ریال برای طرحهای عمران عشایری استان اختصاص یافته است

مدیر کل امور عشایری استان گفت : امسال برای اجرای طرحهای عمران عشایری در استان افزون بر 65 میلیارد ریال اعتباراختصاص یافته است.

به گزارش نوای چالدران ،زینال زاده مدیر کل امور عشایری استان امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات امور عشایری شهرستان چالدران که در محل سالن جلسات جهاد کشاورزی برگزار شده بود با اعلام این خبر گفت :این طرحها شامل۵۴ دهنه بهسازی چشمه آب با ۶۵ کیلومتر خط انتقال آب و لوله گذاری جهت تامین آب شرب عشایر و دام ها ،احداث ۴۰ مورد آبخشور دامی، مرمت و ساماندهی ۱۰۸ کیلومتر ایل راه عشایری می باشد

زینال زاده با بیان اینکه اختصاص این میزان اعتبار از محل منابع استانی و ملی می باشد افزود : امسال در جهت جایگزین نمودن سوخت فسیلی ۲ هزار عدد فانوس خورشیدی و ۶ دستگاه حمام سیار خریداری شده است که در بین عشایر استان توزیع خواهد شد.

وی گفت: استان آذربایجان غربی دارای افزون بر ۱۵ هزار خانوار عشایری با ۲ میلیون واحد دامی بوده که ۲۵ درصد از فراورده دامی استان را شامل شامل ۱۳ هزار تن گوشت قرمز ۷ هزار و ۳۷۰ تن شیر و ۸۸۰ تن پشم تولید و به بازار عرضه می کنند .

فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه شهرستان چالدران در فصل تابستان میزبان عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان می باشد افزود: در طول این مدت نزدیک به ۳۰ هزار نفر از عشایر کوچ رو شهرستانهای شمال استان با بیش از ۴۰۰ هزار واحد دامی در این ییلاقات این شهرستان استقرار می شوند .

کریم حسین زاده با بیان اینکه همه ساله قبل از استقرار کوچ عشایر در شهرستان ایل راههای عشایر مرمت و ساماندهی می شود تصریح کرد: در حال حاضر با تصویب ۲ میلیارد ریال اعتبار سال آینده ایل راههای عشایری این شهرستان مرمت و ساماندهی خواهد شد.

 

 

کد خبر : 2369
تاريخ ثبت خبر : ۱۵ اسفند ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۰:۵۷ ق.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)