| امروز پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


بازار چالدران همچنان در کما!

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و آغاز سال نو مردم در تکاپوی خریدهای نوروزی و خانه تکانی منازل هستند ولی بازار چالدران همچنان در حالت سکوت به سر می برد.

به گزارش نوای چالدرن ،روزها و شبهای انتهایی اسفند ماه هر سال رنگ و بویی دیگر دارد.این روزها اگرچه ظاهرا در فصل زمستان قراردارد اما عملا دارای فضایی بهاری است و خانواده ها به سنت هر ساله در تدارک برنامه های عید نوروز هستند. مردم با خرید لباس و حتی وسایل نو ،به نحوی گرد وغبار از وسایل کهنه می زدایند و به استقبال بهار و فصل نو می روند.

یکی از سنتها و رسوم متداول ایرانیان در این روزها خرید های شب عید است که تبدیل به جزیی جدی از فرهنگ سال نو شده است. خیابان های شهرها پرترافیک تر از همیشه و مملو از آدمهایی است که به دنبال پیدا کردن کیف و کفش و لباس و … هستند. ماهی های قرمز در ظرف های شیشه ای، حال و هوای شهر را تغییر داده اند. اما گرانی مانع از عیش کامل مردم در روزهای پایانی سال است.

در آستانه سال نو خورشیدی ،درسایر شهرستانها مردم برای تهیه مایحتاج خود و خریدهای نوروزی به نمایشگاههای بهاره و یا بازارهای سنتی و مراکز خرید مراجعه می کنند ولی این اسم ها برای شهرستان چالدران غریب است و بازار و مرکز خرید و نمایشگاهی در این شهر به چشم نمی خورد و بنا به گزارشات رسیده و مشاهدات عینی ، اکثر مردم برای خرید به شهرستانهای مجاور از جمله خوی ، قره ضیاءالدین ، ماکو و یا مرکز استان سفر می نمایند که این کار علاوه بر به همراه داشتن هزینه های زیاد احتمال خطرات و تصادفات جاده ای را افزایش می دهد و موجب دلسردی مغازه داران و فروشندگان شهرستان می شود .

جای سوال اینجاست که آیا امکان برپا نمودن نمایشگاه خرید بهاره یا مرکز خرید در این شهرستان از طرف مسئولین مربوطه وجود ندارد  تا مردم بتوانندمایحتاج خود را با قیمت مناسب تهیه نموده و در حسرت دیدن و خرید از نمایشگاه های سایر شهرستانها نباشند؟

 

 

کد خبر : 2351
تاريخ ثبت خبر : ۹ اسفند ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۳۵ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)