| امروز پنج شنبه, ۳۱ خرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:

نماینده مردم ماکو چالدران در مجلس


عملکرد ناجا مقابل دراویش بسیار هوشمندانه و مقتدرانه بود

نماینده مردم ماکو چالدران شوط و پلدشت در مجلس گفت: عملکرد نیروی انتظامی در مقابل دراویش بسیار هوشمندانه، بزرگوارانه و مقتدرانه بود.

عین‌الله شریف‌پور امروز در گفت‌وگو با نوای چالدران ،با اشاره به نحوه مدیریت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مسئله جمع‌آوری دراویش گنابادی در تهران اظهار کرد: در این رابطه به عنوان یک شهروند و عضوی از خانه ملت، باید از عملکرد مناسب ناجا که پیش از فتنه ۲۲ بهمن امسال و چه پس از آن تقدیر کرد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه گزارشی که در کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در این رابطه برای نمایندگان ارائه شد، عملکرد نیروی انتظامی در این مسئله بسیار هوشمندانه، بزرگوارانه و مقتدرانه بوده است.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس افزود: هوشمندانه به این سبب که کلانتری‌های ذی‌ربط پیش از این اتفاق، سردمداران و بزرگان دراویش را به مذاکرات اجباری دعوت کرده و توصیه‌های لازم را ارائه کرده بودند.

وی بیان کرد: بنابراین یکی از شگردهای منصفانه ناجا، رعایت حقوق شهروندی بود که کلانتری مربوطه این مسئله را پیش‌بینی کرده بود.

شریف‌پور گفت: از سوی دیگر با وجود برخی حرکات ناشایست و ناروا و دون‌پایه که از ناحیه دراویش گنابادی شد اما نیروی انتظامی در عرصه میدانی، عملکرد مطلوبی داشت بنابراین تمامی تلاش خود را برای مدیریت در عرصه میدانی انجام داد و موفق عمل کرد.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به عنوان بازوی امنیت و انتظامات کشور در این مسئله به خوبی ورود کرد، اظهار کرد: امید است که ناجا همانند همیشه به صورت مقتدرانه، هوشمندانه و بزرگوارانه در مدیریت این قضایا عمل کند.

نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس با تاکید بر اینکه یک قوم یا قبیله‌ای حتی اگر مطالبه‌ای داشته باشد، نمی‌تواند آن را به این صورت مطرح کند، افزود: چون چنین چیزی کمتر در کشورهای جهان رخ می‌دهد چه برسد در جمهوری اسلامی ایران که مردم محور هستند.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون باید قوه قضائیه و دادستان تهران و خود دولت پس از احصاء گزارش مربوطه در مورد این حادثه، برخورد قاطع با متخلفان انجام دهد.

کد خبر : 2306
تاريخ ثبت خبر : ۵ اسفند ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۵۲ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)