| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


چهار شنبه بازار تهدید یا فرصتی برای رونق اقتصادی مردم چالدران

از زمان برگزاری بازار هفتگی شهرچالدران در قالب چهار شنبه بازار مردم این شهر بیشتر نیازمندی های خود را از این بازار تامین می کنند که به نوعی فرصتی مناسب برای خریدآسان مردم فراهم شده است.

به گزارش نوای چالدران ،امروزه عرضه مستقیم کالا و تامین نیاز های اولیه مردم یکی از مهمترین شیوه های تامین درآمد است که در برخی از شهرها برپایی بازارچه های دائمی تحت عناوین جمعه بازار در تمام روزها باز می باشند و به مردم خدمت رسانی می کنند.

در شهرهای کوچک تر چند سالی است که بازار های به نام ایام هفته تشکیل می شود که در این یک روز شاهد حضور کسبه های مختلف در این بازار هستیم که تنوع و تخفیف های آنان با توجه به وضعیت معیشتی مردم کاملاً سازگاری دارد.

همانند اغلب شهرهای کشور در شهر ما نیز هفته بازار رایج و برپاست ولی آیا توانسته ایم از آن استفاده لازم و کافی را در جهت رونق اقتصاد شهر و پویایی بازار ببریم؟جواب حتما منفی است.

بیشتر مردم شهر چالدران  نیز به دلیل ارزانی قیمت برخی کالاهای که درچهارشنبه شنبه بازار به فروش می رسد نیاز یک هفته خود را از این بازار تامین می کنند.

هرچند چهار شنبه بازار چالدران  فرصت خوبی برای تامین نیازمندی های مردم است ولی از طرف دیگر به نوعی تهدیدی برای اقتصاد بازار شهرچالدران  محسوب می شود چرا که  میتوان از برپایی هفته بازار که مکان مناسبی برای داد و ستد محلی است در رونق و تحول اقتصاد شهری که دارای روستاهای زیادی است بهره جست متاسفانه با بی برنامگی و عدم توجه فرصت پیش رو در حال حاضر تهدیدی جدی برای بازار شهر شده است.

جمعی از کسبه شهر چالدران در حالی چهار شنبه بازار را موجب کسادی بازار خود می دانند و خواستار جمع آوری آن هستند که اهالی شهر می گویند اجناس را با قیمت مناسب تری در آن بازار تهیه می کنند.

یکی از شهروندان چالدرانی گفت: مردم خواستار برپایی چهار شنبه بازار در این شهر هستند چراکه اجناس با قیمت مناسب تری عرضه می شود.

وی به پایین بودن قیمت های اجناس در چهار شنبه بازار شهر چالدارن اشاره کرد و گفت: چهارشنبه بازار از بعد اقتصادی مزایایی را برای مردم این شهر دارد ولی انتظار می رود مسئولان نسبت به بهسازی مکان سه شنه بازار و ساماندهی کسبه ها اقدام کنند.

گفتنی است مردم این شهر اجناس و کالاهای مورد نیاز خود را با درصدی پایین تری در چهار شنبه شنبه بازار نسبت به بازارهای شهری تهیه می کنند ولی باید این فرصت برای حضور فعال سایر کسبه بازار نیز فراهم شود.

 

 

کد خبر : 2248
تاريخ ثبت خبر : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۳۶ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)