| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


آغاز مسابقات قران ،نماز و عترت ویژه دانش آموزان در چالدران

مسابقات شهرستانی قرآن ، نماز و عترت ویژه دانش آموزان شهرستان چالدران در این شهرستان آغاز شد .

به گزارش نوای چالدران ، این مسابقات با هدف ترویج فرهنگ قرانی در بین دانش آموزان و آشنایی بیشتر آنان با مفاهیم والای قران و ایجاد انس با قران و اهل بیت (ع) ، ما بین دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم این شهرستان در رشته های مختلف برگزار می شود .

این مسابقات در ۲ مرحله به صورت کتبی و عملی با داوری مربیان برجسته علوم قرانی در سالن های اجتماعات دبیرستان دخترانه اندیشه و کانون پرورش فکری کودکانو نوجوانان انجام می گیرد.

قلیزاده مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالدران در حاشیه این مسابقات در گفتگو با نوای چالدران گفت :این مسابقات در زمینه های قران ، نهج البلاغه ، اذان ، نماز ، احکام و تفسیر قران بر گزار می شود که در مرحله آموزشگاهی آن ۱ هزار ۶۰۰ نفر شرکت کرده بودند که از این تعداد افراد ۶۵۰ نفر به مرحله شهرستانی راه یافتند که این تعداد دانش آموز به مدت ۶ روز در این مسابقات با همدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

حجت الاسلام آقایی امام جمعه شهرستان چالدران در مراسم آغاز این مسابقات با بیان اینکه قران کتاب هدایت در زندگی مسلمانان است افزود: قران کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می یابد و زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو عمل به دستورات و رهنمودهای قرانی شکل می گیرد .

نفرات برتر این مسابقات به مرحله استانی راه خواهند یافت.

 

کد خبر : 2088
تاريخ ثبت خبر : ۸ بهمن ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۱۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)