| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


حجاب زنان چالدران همواره از گذشته زبان زد عام و خاص بوده است

شهرستان چالدران از جمله شهرستانی های است که مردم آن با حفظ آداب سنتی خود همواره به پوشش اسلامی زنان و دختران اهمیت خاصی داده و هیچگاه اجازه نفوذ آسیب های اجتماعی را به خود نداده اند.

به گزارش نوای چالدران ،حجاب مقوله ای است که دنیای اسلام همواره تاکید ویژه ای بر این امر داشته و همواره نیز یکی از مهم ترین صفات پاکیزگی زن به شمار میرود زیرا  که زن مسلمان هر چقدر در برابر مرد نامحرم وقار و حیای بیشتری داشته باشد، ممدوح و مورد ستایش است.

شهرستان چالدران از جمله شهرستانی های است که مردم آن با حفظ آداب سنتی خود همواره به پوشش اسلامی زنان و دختران اهمیت خاصی داده و هیچگاه اجازه نفوذ آسیب های اجتماعی را به خود نداده اند.

 

امروزه در گوشه و اطراف ایران اسلامی شاهد رخداد های نامطلوبی در بین جوانان هستیم که بی شک اثرات این پیامدها سرمایه گذاری های بی شمار دشمنان اسلام است که سالهاست با برنامه ریزی های خاص خود سعی در تخریب افکار جوانان ما داشته اند.

 

از آنجایی که دشمن به خوبی درک کرده است که توان مقابله نظامی را با ابر قدرتی همچون ایران را نخواهد داشت، به فکر جنگ نرم افتاده است که همواره مقام معظم رهبری به این فضاهای خطرناک اجتماعی تاکیدات ویزه ای داشته اند.

 

اما هستند هنوز شهرهایی که با حفط حجاب و پیروی از سنت های پیامبر عظیم الشان اسلام کوشیده اند که اعتقادات و سنت های نبی اکرم و ائمه معصومین را پا بر جا بماند.

شهرستان چالدران  از جمله شهرهایی است که به معدود دیده می شود که زن یا دختری بدون پوشش اسلامی وارد خیابان های شهر شود به گونه ای که می توان این شهر را  بدون بی حجابی خواند.

حجاب زنان چالدران همواره از گذشته زبان زد عام و خاص بوده است به گونه ای که زن چالدرانی نه تنها به داشتن مانتو اسلامی کفایت نمیکند بلکه با چادر تا کاملا از چشم نامحرم به دورمانند.

اما نا گفته نماند که برخی از مسئولین شهرستان در جلساتی که برای عفاف وحجاب برگزار می شود برای حجاب بانوان این شهرستان اشکالاتی که می گیرند خوشایند این شهرستان نیست.

حجاب ضامن امنیت زن

 

حجت‌الاسلام آقایی، امام جمعه شهرستان گفت: عفاف و حجاب دو عامل تضمین‌کننده امنیت زن و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.
امام جمعه چالدران بیان کرد: حجاب عامل مصونیت زنان از چشم نامحرم است که علاوه بر امنیت خودشان، بسیاری از آفات اجتماعی نیز جلوگیری می‌شود؛ همچنین در همین مقوله حجاب، اسلام به مردان نیز دستور داده  تا ضمن رعایت پوشش خود، از نگاه به زنان نامحرم خودداری کنند.
وی افزود: وقتی جامعه به سمت بی‌حجابی روی بیاورد، حریم‌ها شکسته می‌شود و امنیت از بین می‌رود، همان‌طور که می‌بینیم یک بانوی محجبه کمتر مورد تعرض و سوء قصد قرار می‌گیرد.
امام جمعه چالدران در تصریح کرد : امروز دنیای غرب با وجود همه پیشرفت‌های مادی، به دلیل دور شدن از مقوله دین و نادیده گرفتن ارزشی به نام حجاب و عفاف ضربه خورده است و زن در جوامع آن‌ها به ابزاری برای تبلیغات شرکت‌های تجاری و هوسرانی افراد تبدیل شده است.

کد خبر : 1977
تاريخ ثبت خبر : ۲۶ دی ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۴۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)