| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


۲۰۰ کیلومتر از راههای روستایی استان آذر بایجان غربی در دست بهسازی و آسفالت است

مدیر کل راه و شهرسازی استان گفت :شهرستان چالدران میزان بهره مندی جمیعت روستایی آن از مزایای آسفالت در ردیف بسیار پایینی قرار گرفته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان آذر بایجان غربی در گفتگو با نوای چالدران گفت :استان آذربایجان غربی دارای نزدیک به ۸ هزار کیلومتر راه روستایی می باشد که تا کنون افزون بر ۷۰ درصد از راههای روستایی استان در قالب طرح بهسازی و آسفالت ریزی ساماندهی شده است و در حال حاضر نیز تعدادی از راههای روستایی استان در دست بهسازی و آسفالت ریزی می باشد.

 مبارک قدم خاطر نشان کرد  : امسال از مجموع راههای روستایی استان حدود ۲۰۰ کیلومتر از راههای روستایی استان را در دست آسفالت ریزی قرار گرفته است که تا کنون ۶۰ کیلومتر از این راههای روستایی مراحل آسفالت ریزی آنان به اتمام رسیده است و مابقی نیز تا پایان سال مالی ۹۷ که تیر ماه می باشد تمامی این طرحها به اتمام برسد که برای اجرای این طرحها ۶ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده بود که تا کنون ۲ میلیارد تومان آن تخصیص و هزینه یافته است که تخصیص این اعتبار به غیر از تخصیص اعتبارات قیر رایگان می باشد.

وی تصریح کرد: تا کنون از مجموع ۴۴۵ کیلومتر از راههای روستایی شهرستان چالدران ۲۰ درصد آن آسفالت ریزی شده است که این میزان آسفالت ریزی از میانگین استانی پایین تر می باشد.

مدیر کل راه و شهر سازی استان گفت :با توجه به اینکه شهرستان چالدران میزان بهره مندی جمیعت روستایی آن از مزایای آسفالت در ردیف بسیار پایینی قرار گرفته است و امسال اعتبار ۴۰ کیلومتر از راههای روستایی این شهرستان در ۷ محور را جذب شد است  که در حال حاضر مطالعات اجرایی این راهها در دست انجام است نقشه برداری مسیرها به اتمام رسیده است امیدواریم تا پایان سال انجام مناقصه پیمانکاربا تعیین پیمانکار انجام گیرد تا بتوانیم بهبود بخشیم به شاخص جمیعت روستایی این شهرستان از لحاظ راه آسفالته باشیم

مبارک قدم افرود :در حال حاضر ۳۵ کیلومتر دیگر از راههای روستایی شهرستان چالدران در مرحله بهسازی و آسفالت ریزی قرار گرفته اند که با تخصیص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار کارهای اجرایی آن از سال آینده در روستاهای این شهرستان شروع خواهد شد.

وی ادامه  داد :با اجرای طرحهای آسفالت ریزی راههای روستایی شهرستان چالدران میزان بهره مندی جمیعت روستایی این شهرستان از مزایای آسفالت به ۴۰ درصد خواهد رسید .

کد خبر : 1951
تاريخ ثبت خبر : ۲۰ دی ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۰۹ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)