| امروز جمعه, ۲۹ تیر , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


شاخصهای محرومیتی در چالدران بعد از قلعه گنج کرمان برای توسعه و آبادانی این شهرستان انتخاب شد

جلسه بررسی پیشرفت طرح ملی توسعه و آبادانی شهرستان چالدران با حضور ریئس بنیاد مستضعفان کشور ،استاندار و مدیران کل آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران ،جلسه بررسی پیشرفت طرح ملی توسعه و آبادانی شهرستان چالدران با حضور استاندار آذربایجان غربی، رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ،فرماندار چالدران ،نماینده مردم شهرستان در مجلس،امام جمعه و جمعی از مدیران و مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شهید باهنر فرمانداری برگزار شد.

 شهریاری استاندار محترم استان آذربایجان غربی در جلسه بررسی پیشرفت طرح ملی توسعه و آبادانی شهرستان چالدران با اعلام آمادگی از اجرای طرح توسعه چالدران خبر داد و اظهار داشت:در این راستا دستگاههای مربوطه در جهت عمران و آبادانی و رفع محرومیت باید تلاش بیشتری داشته باشند.

 رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی تصریح کردو گفت : ما به دستور رهبری برای آغاز این طرح اقتصادی به بررسی مناطق مختلف کشور پرداختیم که با وجود شاخصهای محرومیتی در چالدران بعد از قلعه گنج کرمان برای توسعه و آبادانی این شهرستان  انتخاب شد

سعیدی  کیا همچنین تصریح کرد : مشارکت مردمی در توانمندسازی شهرها و روستاها در کنار حمایت دولت و مسئولان راهگشای توسعه این شهرستان است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در این شهرستان باشیم.

نماینده مردم شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اعلام اینکه در حال حاضر شهرستان چالدران در زمینه های بهداشت و درمان ، فضاهای آموزشی ، محورهای مواصلاتی ، گاز رسانی روستایی از شاخص های استانی و کشوری در ردیف پایینی قرار گرفته است

شریف پور افزود :همکاری بنیاد مستضعفان کشور و وزراتخانه های ذی ربط متعهد شده در تفاهم نامه خواهند توانست گام های اساسی در پیشرفت و عمران و آبادانی این شهرستان قدم بردارند . شریف پور افزود . امسال در جهت عمران و آبادانی شهرستانهای ماکو ، چالدران ، شوط ، پلدشت ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار از محل ملی در زمینه های مختلف هزینه می شود .

فرماندار چالدران نیز در این جلسه ضمن خوشامدگوئی به حاضران با بیان اینکه شهرستان چالدران دارای ۱۹۹۱ کیلومتر وسعت و ۱۴۴ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه ، به پتانسیل های خوب موجود در منطقه و از کارهای بزرگی که در دولت تدبیر و امید برای عمران و آبادانی و محرومیت زدائی شهرستان انجام شده اشاره کرد و اظهار داشت: در گذشته با وجود فروش نفت با قیمت بالا اعتبار این شهرستان در سه ساله۹۰،۹۱ و ۹۲ در حدود ۱۰ میلیارد تومان بود  در حالی که در دولت با تلاش تمامی دولت مردان این رقم درسه و نیم سال بیش از ۱۹۰میلیارد تومان می باشد.

حسین زاده با تشکر از استاندار محترم و تمامی مسئولینی که در جهت محرومیت زدائی و توسعه این شهرستان تلاش کرده اند با اشاره به همدلی خوب بین تمامی اعضای شورای اداری در چالدران اظهار داشت: در ۱۰ ماهه امسال بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این شهرستان در نظر گرفته شده است که ۴۰ میلیارد آن مربوط به حوزه گار رسانی است.

کد خبر : 1913
تاريخ ثبت خبر : ۱۴ دی ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۴۲ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)