| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


اجرای سیستم های نوین کشاورزی در ۷۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی در چالدران

امسال در 750 هکتار از راضی کشاورزی شهرستان چالدران در سطح 750 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان سیستم های نوین آبیاری کشاورزی اجرا می شود .

به گزارش نوای چالدران ، تلاش در جهت اجرای طرحهای سیستم نوین کشاورزی با هدف صرفه جویی در مصرف آب در بخش کشاورزی و بالا بردن راندمان تولید محصولات کشاورزی اجرای این طرحها در قالب آبیاری تحت فشار ، کم فشار و قطره ای در روستاهای بخش مرکزی و دشتک این شهرستان در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : درحال حاضر در سطح ۷۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان چالدران سیستم های نوین آبیاری در قالب خرده مالکین و اراضی کشاورزی پایاب سد بابااحمد در دست اجرا است که برای اجرای این طرحها ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

حسن جلالی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود آب و لزوم مصرف بهینه آن با اجرای این طرحها ۵۰ الی ۷۰ در صد در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد .

وی تصریح کرد : در حال حاضر پیشرفت فیزکی این طرحها بالای ۵۰ درصد می باشد که پیش بینی می شود تا پایان سالجاری ۸۵ درصد از این طرحها به اتمام برسد و مابقی نیز در طول سال آینده به بهره برداری خواهد رسید .

مدیر جهاد کشاورزی افزود: با اتمام و بهره برداری از این طرحها میزان اراضی کشاورزی مجهز شده به سیستم های نوین آبیاری کشاورزی به ۱ هزار ۱۰۰ هکتار افزایش خواهد یافت .

 

 

 

 

کد خبر : 1696
تاريخ ثبت خبر : ۱۶ آذر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۲:۴۹ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)