| امروز یکشنبه, ۲۸ مرداد , ۱۳۹۷ |
سرخط خبرها:


۵۰ درصد از گندم کشت شده در چالدران برداشت شده است

تا کنون 4 هزار 500 تن گندم از اراضی کشاورزی شهرستان چالدران برداشت شده است.

به گزارش نوای چالدران ،به ثمر نشستن تلاش چند ماهه گندم کاران شهرستان چالدران گندم کاران این شهرستان به دلیل داشتن شرایط خاص آب و هوای منطقه برداشت این محصول با ارزش را از اول مرداد ماه شروع می نمایند.

تا کنون نزدیک به ۵۰ درصد از گندم کشت شده در این منطقه برداشت شده و مابقی نیز تا پایان این ماه برداشت خواهد شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چالدران در گفتگو با نوای چالدران گفت : امسال گندم کشت شده در این شهرستان ۷ هزار ۸۰۰ تن است که از این میزان سطح زیر کشت ۱ هزار ۸۰۰ تن آن به صورت آبی کشت شده و مابقی نیز به صورت دیم می باشد.

حسن جلالی خاطر نشان کرد : از این میزان سطح زیر کشت انتظار می رفت ۱۲ هزار ۱۸۰ تن گندم برداشت شود اما به دلیل کاهش۲۳ درصدی بارندگی میزان سطح برداشت ۲۰ درصد کاهش داشته است طوریکه امسال از این میزان سطح زیر کشت ۹ هزار تن گندم برداشت می شود .

وی تصریح کرد : هر چند که امسال به دلیل کاهش بارندگی میزان برداشت گندم ۲۰ درصد کاهش یافته اما میزان خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان منطقه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است طوریکه تا کنون ۶۰۰تن گندم در مراکز خرید گندم این شهرستان خریداری شده است

مدیر جهاد کشاورزی افزود : امسال پیش بینی شده افزون بر ۲ هزار تن گندم مازاد بر مصرف گندم کاران منطقه توسط تعاون روستایی این شهرستان خریداری شود .

کد خبر : 961
تاريخ ثبت خبر : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱:۵۱ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)