| امروز شنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۶ |
سرخط خبرها:

بمناسبت هفته حجاب و عفاف


همایش صیانت از حریم خانواده و حجاب در چالدران

همایش «صیانت از حریم خانواده» همزمان با روز عفاف و حجاب در شهرستان چالدران برگزار شد.

به گزارش نوای چالدران ،این همایش با محوریت موضوع حجاب و عفاف  و سبک زندگی به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام اکبر زاده در این همایش گفت : مساله هویت زن و نیز سبک زندگی از چالش‌های معاصر مسلمانان در مواجهه با فشارهای فرهنگی غرب است تا حدی که حجاب مسألۀ برخی نظام‌های مدعی آزادی در غرب می‌گردد.داشتن پوشش مناسب، بخصوص در مجامع عمومی، یکی از دغدغه های جوامع دینی بخصوص جامعه اسلامی ایران است. عدم گرایش به حجاب مناسب و منطبق با هنجارهای اسلامی، از مسائل امروزین جامعه محسوب می شود.

استاد دانشگاه تصریح کرد :بی حجابی و بدحجابی که از آن به عنوان تهاجم فرهنگی یاد می شود، نوعی دهن کجی به ارزشهای اسلامی و آرمان شهدا و امام راحل است.

وی گفت : وظیفه بانوان این است که در جامعه و اجتماع سنگین است و باید در حد توان پند و موعظه کنید و این موعظه می تواند از راه نرم باشد.

حجت الاسلام اکبر زاده خاطر نشان کرد :کریم مقام زن و بانوان را در محیط خانواده، الگو برداری از فرهنگ قرآنی در خانواده ها، شناسایی زنان تاثیر گذار و کنترل فرزندان را از طریق جنگ نرم از جمله ضروریات این امر برشمرد.

ایستگاه نقاشی کودکان با موضوعیت حجاب ،ایستگاه مشاوره خانواده و نمایشگاه عفاف و حجاب از برنامه های جانبی این همایش است.

 

 

کد خبر : 667
تاريخ ثبت خبر : ۲۲ تیر ۱۳۹۶
ساعت بارگزاری خبر : ۱۲:۰۰ ب.ظ
برچسب‌ها

دیدگاه شما

( الزامي ) (الزامي)